Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.2

Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.2

Odzyskanie pieniędzy z holenderskiego urzędu podatkowego może być świetnym uzupełnieniem domowego budżetu. Co zrobić, żeby wniosek o zwrot podatku był kompletny? Podpowiadamy jakie informacje powinny zawierać dokumenty dołączone do holenderskiego formularza o zwrot podatku.

W artykule: Podatek z Holandii – jak skutecznie go odzyskać? cz.1 informowaliśmy kto powinien starać się o zwrot podatku z kraju tulipanów. Jeżeli spełniasz warunki, które pozwolą Ci odzyskać należny podatek z holenderskiego urzędu podatkowego, koniecznie sprawdź, jakie dokumenty będą Ci potrzebne do jego rozliczenia.

Zwrot podatku z Holandii – dokumenty potrzebne do rozliczenia

Przy rozliczeniu indywidualnym, będziesz potrzebować takich dokumentów jak:

– Jaaropgave – czyli roczne rozliczenie wydawane przez pracodawcę w Holandii. Na podstawie tego dokumentu oblicza się wysokość zwrotu podatku.
– kopia dowodu tożsamości, czyli dowód osobisty;
numer BSN (sofinummer), czyli numer wydawany przez holenderski urząd skarbowy (Belastingdienst) z chwilą, kiedy podejmujemy legalne zatrudnienie na terenie Holandii.

Przy rozliczeniu ze współmałżonką lub z partnerem fiskalnym, możemy starać się także o tzw. rozłąkowe z Holandii. Wtedy dokumentów będzie wymagane więcej, ale mamy też szansę uzyskać wyższy zwrot. Wówczas do dokumentów należy dołączyć:

– Jaaropgave;
– kopia dowodów tożsamości (dowód osobisty);
– numer BSN (sofinummer); jeżeli partner fiskalny nie posiada nr BSN (sofinummer) możemy wystąpić o nadanie sofinummeru w Holandii.
– kserokopia aktu małżeństwa – należy przedłożyć tłumaczenie tego dokumentu, albo wystąpić o akt małżeństwa na druku europejskim wydawanym przez polski Urząd Stanu Cywilnego;
– zaświadczenie o zameldowaniu podatnika wraz ze współmałżonkiem lub partnerem fiskalnym pod wspólnym adresem;
– zaświadczenie o wysokości uzyskanych dochodów przez partnera fiskalnego za rok, w którym podatnik ubiega się o przyznanie rozłąkowego (heffingskorting.

Brak posiadanych informacji lub dokumentów nie oznacza, że nie możemy rozliczyć się z holenderskiego podatku. Wystarczy zgłosić się do naszych konsultantów, którzy pomogą odzyskać brakujące dokumenty i uzyskać zwrot podatku. Więcej informacji: zwrot podatku z Holandii.

Jak wygląda rozliczenie holenderskiego podatku? Czytaj dalej na: Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.3