Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.1

Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.1

Pracując w kraju tulipanów, z pewnością zauważyłeś, że część z Twojego wynagrodzenia, podobnie jak w Polsce odciągana jest na podatek dochodowy. Dobra wiadomość jest taka, że część lub całość tych pieniędzy może zostać Ci zwrócona. Wystarczy skorzystać z możliwości rozliczenia podatku z Holandii.

Podatek z Holandii – jak skutecznie go odzyskać?

Praca na terenie Królestwa Niderlandów, o ile wykonywana była legalnie, uprawnia do skorzystania z następstw umowy wynikającej z o unikaniu podwójnego opodatkowania. Oznacza to, że możesz starać się o zwrot podatku z Holandii, jeśli w ciągu ostatnich pięciu lat pracowałeś tam, a pracodawca odprowadzał za Ciebie podatek dochodowy.

Od czego zależy ile można odzyskać podatku?

Kwota zwrotu podatku ostatecznie zależeć będzie od holenderskiego urzędu podatkowego. Niemniej biura rachunkowe są w stanie na podstawie zebranych dokumentów i wywiadu wyliczyć przy użyciu kalkulatora podatkowego, bardzo prawdopodobną kwotę zwrotu. Zwykle jest to kwota rzędu kilkuset euro, jednak ostateczna wysokość zwrotu jest uzależniona od uzyskiwanego w Holandii dochodu netto oraz czasu pracy w tym kraju.

Czy warto rozliczać zwrot podatku z Holandii?

Mimo, iż staranie się o zwrot podatku jest nieobowiązkowe, gdyż w związku z tym holenderski urząd podatkowy musi zwrócić imigrantom sporą kwotę pieniędzy, dla Polaków jest to czynność bardzo opłacalna. Dodatkowym plusem jest to, że rozliczenia można dokonać po zakończonym roku kalendarzowym, będącym jednocześnie w Holandii, podobnie jak w Polsce rokiem podatkowym, ale też można tego dokonać nawet do pięciu lat wstecz, jeśli wcześniej nie skorzystaliśmy z tej możliwości.

Jak rozliczyć się ze zwrotu podatku z Holandii? Jak dokonać niezbędnych procedur i w jaki sposób skompletować potrzebne dokumenty? Więcej informacji na ten temat można znaleźć w kolejnej części artykułów z cyklu: Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.2