Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenia podatkowe dla polskich pracowników zagranicznych

Rozliczenia podatkowe dla polskich pracowników zagranicznych

Praca za granicą to sposób na życie wielu Polaków. Łatwe pieniądze, dużo ofert pracy, godne warunki zatrudnienia i tak wyliczać by można bardzo dużo. Nie możemy ukrywać, że praca w Niemczech, Holandii czy Norwegii się nie opłaca. Jest wręcz odwrotnie – cały czas praca ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Niewielu jednak Polaków wie, że sam wyjazd za granicę już jest dla nas sygnałem do tego, aby zadbać o każdy szczegół naszego zatrudnienia.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że tylko legalna praca, gdzie pracodawca odprowadzał będzie podatki i płacił będzie wszystkie składki emerytalne, zdrowotne i społeczne jest w stanie nam zagwarantować, że nic złego nam się nie przydarzy. Poza tym, warto pamiętać, że praca za granicą, szczególnie jeśli jest ona tylko sezonowa lub kontraktowa, kiedyś się kończy, a wtedy wracamy do Polski i co dalej?

W Polsce również można korzystać z tego, że było się za granicą. Przede wszystkim należy pamiętać, że mamy obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym, gdzie złożyć musimy odpowiednie dokumenty. Jeżeli praca będzie legalna to dokumenty bez problemu wystawi nam pracodawca. Część z nich będzie zawierała informacje o naszych zarobkach, o godzinach jakie przepracowaliśmy, o dniach urlopowych i inne potrzebne do rozliczenia informacje.

Polacy często zapominają, że mogą uniknąć podwójnego opodatkowania i starać się o zwrot podatku z zagranicy. Na szczęście istnieją specjalne biura podatkowe, które pomagają w sprawnym rozliczeniu. Dzięki temu nie tracimy czasu i nie martwimy się o to czy uda się odzyskać pieniądze. Za wszystko odpowiedzialne będzie biuro, któremu powierzymy nasze rozliczenie. Dlatego warto już teraz pomyśleć i złożyć odpowiednie dokumenty potrzebne do ubiegania się o zwrot podatku z zagranicy.