Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczę się za granicą = dostanę szybciej zwrot podatku = nic bardziej mylnego! cz.2

Rozliczę się za granicą = dostanę szybciej zwrot podatku = nic bardziej mylnego! cz.2

Wyjaśniamy, dlaczego warto rozliczać się w Polsce. Gdy tylko podejmowaliśmy legalne zatrudnienie poza granicami naszego kraju, powinniśmy pomyśleć o odzyskaniu pieniędzy z zagranicznego fiskusa. Kiedy jest najlepszy moment na takie działanie?

Odzyskując podatek nadpłacony w innym kraju, Polacy, którzy pracowali za granicą mogą liczyć na naprawdę spore pieniądze. To dzięki umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisanej między Polską a wieloma krajami Unii Europejskiej, Europy, a nawet świata. Dzięki temu, rozliczony zarówno w Polsce, jak i za granicą dochód może częściowo do nas wrócić w postaci odprowadzonych do zagranicznego fiskusa składek na podatek dochodowy.

Czy warto dokonać rozliczenia obejmującego zwrot podatku za granicą?

Teoretycznie nie ma różnicy w sposobie wnioskowania o zwrot podatku z tytułu pracy za granicą. Jednak pamiętajmy, że w Polsce łatwiej będzie nam poznać procedurę odzyskiwania podatku oraz przekazać bez barier językowych doradcy podatkowemu pełną informację związaną z naszym zatrudnieniem za granicą. Ponadto, doradca w polskim biurze usług podatkowych wyjaśni nam szczegółowo sposób w jaki można wykorzystać posiadane dokumenty, aby móc skorzystać z ulg podatkowych znacząco wpływających na wysokość zwrotu podatku.

Miewacie czasem takie chwile, że chcąc cokolwiek załatwić w urzędzie, czy biurze musicie na samym początku zawnioskować o dzień wolny u swojego pracodawcy? Podobno pracodawcy nie chcą zbyt chętnie udzielać urlopu pracownikom, którzy chcą załatwić formalności w urzędzie. Macie doświadczenie z tego rodzaju sytuacjami, zwłaszcza w czasie pobytu za granicą? Nic straconego, po powrocie do Polski można dopiero zająć się sprawą związaną z odzyskaniem zwrotu podatku. Czasem warto skorzystać ze świątecznej przerwy w pracy, by przyjechać do kraju, do rodziny i poświęcić chwilę na załatwienie tych formalności. W wielu polskich biurach podatkowych, procedurę zwrotu podatku z zagranicy ograniczono do minimum, a co za tym idzie, ich pracownicy robią wszystko by jak najszybciej odzyskać zwrot podatku z każdej pracy wykonywanej poza naszą ojczyzną.