Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczę się za granicą = dostanę szybciej zwrot podatku = nic bardziej mylnego! cz.1

Rozliczę się za granicą = dostanę szybciej zwrot podatku = nic bardziej mylnego! cz.1

Wyjaśniamy, dlaczego warto rozliczać się w Polsce. Praca za granicą to nie tylko popularny „zmywak” i branża budowlana. Wielu z nas wyjeżdżając z kraju chciałoby zarobić jak najwięcej pieniędzy, aby móc spokojnie spoglądać w przyszłość. Polacy, którzy wyjeżdżają za granicę mogą liczyć na różne formy pomocy i wsparcia.

Istnieją różne programy zasiłkowe, które umożliwiają nam uzyskiwanie pomocy finansowej oraz świadczeń socjalnych za granicą. Są szkolenia, organizowane dla Polonii przebywającej za granicach, są programy rozwojowe i wiele więcej. Dlatego wielu Polaków skorzystało z danej im szansy i dziś są majętnymi, szczęśliwymi ludźmi.

Wyjeżdżając poza Polskę warto poznać także lokalne przepisy prawa, dzięki czemu możemy uniknąć nieprzyjemności i niedomówień związanych z przebywaniem w obcym kraju. Ponadto, znajomość przepisów prawno-podatkowych za granicą pozwoli na uzyskanie wiedzy w jaki sposób skorzystać na podatków pracując w innym kraju. Brak czasu na załatwienie biurowych i urzędowych formalności to chyba największa bolączka ludzi pracujących. Czy warto więc wstrzymać się z rozliczeniem podatkowym zza granicy i skorzystać z tej opcji dopiero po powrocie do Polski?

Pracując za granicą w sposób legalny jest duża szansa na to, aby było możliwe skorzystanie z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, jaką polski prezydent podpisuje z przedstawicielami krajów  mniej lub bardziej sąsiednich. Dzięki niej, Polacy pracujący poza naszym krajem, mają możliwość odliczyć podatek, jaki zagraniczny pracodawca odprowadzał za nich w innym kraju do urzędu skarbowego. Taką czynność nazywamy zwrotem podatku. Gdzie i kiedy należy dokonać rozliczenia podatkowego, aby uzyskać należne pieniądze? Zachęcamy przeczytać w drugiej części artykułu, czyli: Rozliczę się za granicą = dostanę szybciej zwrot podatku = nic bardziej mylnego!

Wyjaśniamy, dlaczego warto rozliczać się w Polsce cz.2