Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rośnie liczba Polaków szukających pracy na Wyspach Brytyjskich

Rośnie liczba Polaków szukających pracy na Wyspach Brytyjskich

Jest nas na Wyspach już kilkaset tysięcy, a liczba naszych rodaków poszukujących zatrudnienia w Wielkiej Brytanii nadal rośnie. Ci co znaleźli już zatrudnienie w tym kraju, ściągają na Wyspy całe rodziny. Czy jednak w ostatnim czasie w UK nadal jest tak łatwo o pracę?

Z ostatnich badań przeprowadzonych przez “Financial Times” na potrzeby brytyjskiego rynku zatrudnienia wynika, że wzrasta liczba osób poszukujących zatrudnienia w UK. O pracę na pełen etat jest trudniej niż kilka lat wstecz. Rośnie więc tym samym liczba Polaków, którzy szukają wolnych etatów na Wyspach Brytyjskich.

Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii głównie nasi rodacy zajmowali nowe miejsca pracy dostępne na tamtejszym rynku. Brytyjskie źródła informują, że imigranci z krajów takich jak Polska, Rosja, Rumunia czy Bułgaria stanowią bardzo dużą część pracowników zatrudnionych w ich kraju. Nadal największą grupą imigrantów poszukujących pracy oraz zatrudnionych w UK są Polacy.

Warto wiedzieć, że w okresie od kwietnia do czerwca 2014 roku liczba pracowników pochodzących z krajów, które w 2004 roku wstąpiły do Unii Europejskiej wzrosła w Wielkiej Brytanii o 860 tysięcy. W porównaniu do tego samego okresu w roku 2013 jest to przyrost o bagatela, ponad 25%. Oczywiście największą grupę wśród tych pracowników stanowią Polacy. BBC wyrazili nawet przekonania, że nastąpiła w ich kraju nieoczekiwana fala imigracji z Polski. Ponadto do UK przybyli Litwini, Łotysze oraz Słowacy.

Przywołane dane stanowią oficjalne wyniki uwzględniające osoby, które w 2014 roku uzyskały legalne zatrudnienie na terenie Wielkiej Brytanii. Nie obejmują jednak rosnącej fali Polaków przebywających na Wyspach i pracujących w tzw. sposób „na czarno”, jak i pozostających bez zatrudnienia. A niestety coraz więcej brytyjskich firm zwalnia lub przestaje zatrudniać nowych pracowników z uwagi na pogarszającą się sytuację finansową.