Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rosną podatki od składek ubezpieczeniowych w UK

Rosną podatki od składek ubezpieczeniowych w UK

Mimo to, że rok podatkowy w Wielkiej Brytanii zaczyna się z początkiem kwietnia to nic nie stoi na przeszkodzie, by z końcem roku podjąć decyzję o podwyżkach. Od 1 listopada zmiany w podatkach w UK nie pałają optymizmem i niestety uszczuplą realnie portfele mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Połowa roku podatkowego w Wielkiej Brytanii nie oznacza przerwy we wprowadzaniu zmian w przepisach. Od 1 listopada 2015 roku wzrasta podatek od składek ubezpieczeniowych w UK.

Pracujesz i mieszkasz na Wyspach? Masz mieszkanie na własność w Wielkiej Brytanii? Rozliczasz tam swój zwrot podatku z UK? Jesteś kierowcą lub masz psa? Wykupując polisę ubezpieczeniową na Wyspach zapłacisz znacznie wyższy podatek!

Z początkiem listopada wzrosła standardowa rata podatku IPT, czyli Insurance Premium Tax, który opłacany jest każdorazowo, kiedy wykupuje się polisę ubezpieczeniową w UK. Stawka podatku wzrosła z 6% do 9,5%.

a podwyżka wpływa na podwyżki przy zakupie polisy:

– ubezpieczenia samochodu lub innego pojazdu – o ok. 13 funtów;
– ubezpieczenia domu oraz mienia – o ok. 10 funtów;
– ubezpieczenia zwierzęcia – o ok. 10 funtów;
– ubezpieczeniowej obejmującej prywatne ubezpieczenie zdrowotne – o 40 funtów.

Ubezpieczenia na życie oraz od kredytów hipotecznych, a także stawka obowiązująca przy ubezpieczeniach podróżnych w UK nie ulegnie zmianie.

Z danych The Association of British Insurers wynika, że podwyżka wpłynie na cenę ok. 7,3 milionów polis ubezpieczeń samochodowych, 4,7 mln polis mieszkaniowych oraz na ok. 3 miliony polis ubezpieczeniowych na zwierzęta i na prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki podwyższeniu kwoty IPT budżet Wielkiej Brytanii może osiągnąć nawet dodatkowe 8,1 miliarda funtów.

Polacy pracujący i rozliczający swój zwrot podatku z UK również mogą odczuć brytyjskie podwyżki podatków. Zwłaszcza w sytuacji, gdy dysponują własnym mieszkaniem czy też samochodem zakupionym w Wielkiej Brytanii. Podwyżka IPT weszła w życie od 1 listopada br.