Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rejestracja konta bankowego w duńskim NemSystem

Rejestracja konta bankowego w duńskim NemSystem

Każdy, kto pracował w Danii ma szansę ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku. Zwrot podatku z Danii może zostać przelany przez duński Urząd Skarbowy (SKAT) na rachunek bankowy, który jest zarejestrowany w tamtejszym systemie.

Polacy, którzy mają do odzyskania zwrot podatku z Danii, a nie posiadają jeszcze konta bankowego w tym kraju, powinni zarejestrować swoje konto w NemSystem. W przypadku braku prywatnego konta w systemie wypłaty środków z tytułu należnego zwrotu podatku z Danii zostaną wstrzymane.

Co należy zrobić, aby zarejestrować rachunek bankowy w NemSystem ?

Najważniejszym elementem rejestracji NemKonta jest wskazanie rachunku, na który duńskie instytucje będą mogły przelewać środki pieniężne. Konto musi bezwzględnie należeć do podatnika. W przeciwnym razie Urząd może odmówić przekazania np. zwrotu podatku z Danii na konto osoby trzeciej.

Warto jednak pamiętać, aby podać swoje aktualne konto i go nie zmieniać, aby kontrolować wszelkie wpływy z Urzędu, na które jeszcze czekamy.

Po wysłaniu uzupełnionych i podpisanych formularzy do Urzędu w odpowiedzi zwrotnej podatnik otrzymuje list, w którym zamieszczone są informacje dotyczące sposobu aktywacji NemKonta. Procedura rejestracji
i aktywacji rachunku w NemSystem trwa ok. 9 do 12 tygodni.

Jeżeli nie posiadacie jeszcze NemKonta w Danii – zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, dzięki temu zaoszczędzicie wiele czasu i będziecie mogli liczyć na wsparcie naszych specjalistów.

Więcej informacji na temat NemKonta, można uzyskać bezpośrednio w naszym biurze, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.