Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Raj dla zasiłkowiczów na Wyspach

Raj dla zasiłkowiczów na Wyspach

Zwrot podatku z UK, zasiłki rodzinne, opiekuńcze, dodatki do mieszkań, świadczenia dla bezrobotnych to tylko niektóre z grup pomocy finansowej świadczonej przez brytyjskie państwo. Z choć jednego ze wskazanych świadczeń w Wielkiej Brytanii skorzystało chyba każde gospodarstwo domowe. Polacy najczęściej rozliczają swój zwrot podatku z UK oraz starają się uzyskać prawo do innych brytyjskich świadczeń, co zdecydowanie wpłynęłoby na sytuację finansową ich rodziny.

Już połowa gospodarstw domowych w UK otrzymuje więcej od państwa w formie świadczeń i zasiłków, niż oddaje do państwowego budżetu poprzez podatki. Dla polityków jest to nie lada problem, ponieważ liczba tych gospodarstw sięga aż 13 milionów. Zapowiadane cięcia w budżecie socjalnym jeszcze nie zostały wprowadzone w życie, stąd rzeczywiście Wyspy Brytyjskie można określić jako raj dla zasiłkowiczów.

Ilość uzyskanych przez mieszkańców Wielkiej Brytanii zasiłków oraz świadczeń świadczy, że dostęp do nich nie jest skomplikowany, a korzystają z nich nawet najbogatsi podatnicy. Rządowe plany dotyczą przede wszystkim cięć w socjalu dla rodzin zarabiających najlepiej. Jak dotąd Wielka Brytania co roku wydaje 125 miliardów funtów na działania socjalne przeznaczone dla osób w wieku produkcyjnym, co bez precedensu można nazwać rajem dla zasiłkowiczów.