Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Prace sezonowe dla każdego, czyli gdzie najlepiej podjąć pracę wakacyjną?

Prace sezonowe dla każdego, czyli gdzie najlepiej podjąć pracę wakacyjną?

Co roku do pracy za granicą wyjeżdża nawet kilka tysięcy Polaków. Jedni wyjeżdżają, ponieważ nie mogą znaleźć pracy w Polsce. Inni emigrują, aby trochę dorobić i poprawić domowy budżet, a jeszcze inni wykorzystują czas przerwy studenckiej i wybywają z kraju za pieniędzmi i po to aby podszkolić trochę język obcy. Gdzie w tym roku możemy się spodziewać najwięcej ofert zatrudnienia? Czy po zakończeniu pracy będziemy mogli się starać o zwrot podatku z zagranicy?

Agencje zatrudnienia i pośrednictwa pracy z wielką uwagą śledzą doniesienia z europejskich i światowych rynków pracy. Głównie za sprawą wciąż napływającej do Europy ludności z krajów muzułmańskich, którzy także chcą podejmować zatrudnienie w krajach takich jak Niemcy, Francja, Holandia czy Wielka Brytania. Przeludnienie wielu części Europy może skutkować mniejszą liczbą ofert zatrudnienia. A to z kolei może oznaczać, że kto pierwszy się zgłosi, ten będzie miał szansę uzyskać lepsze zatrudnienia. A lepsza praca, to wyższe wynagrodzenie i lepsze warunki pracy. Wszystkie te czynniki składają się zaś na zwrot podatku z zagranicy.

Jak donoszą agencje zatrudnienia z wielu regionów Polski, obecnie największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszy się praca w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii. Można by powiedzieć, że z roku na rok ta tendencja się utrzymuje. Zmienia się tylko zapotrzebowanie na branże i na konkretnych specjalistów. W tym roku poszukiwani będą pracownicy działów logistycznych i magazynów, osoby z wykształceniem inżynierskim do prac przy różnego typu maszynach przemysłowych, lekarze i pielęgniarki oraz zawsze potrzebne opiekunki do dzieci i osób starszych.

Pamiętajmy, że ważne jest, aby dopilnować, żeby nasza praca odpowiednio poparta umową. Tylko legalność zatrudnienia może nam zapewnić bezpieczeństwo i stabilne zatrudnienie.