Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Praca w Niemczech – co trzeba wiedzieć, aby zaoszczędzić?

Praca w Niemczech – co trzeba wiedzieć, aby zaoszczędzić?

Praktyka polskich wyjazdów do Niemiec, żeby zarobić jest dość powszechna. Wyjazdy zarobkowe naszych rodaków na Zachód trwają od dwóch do nawet kilkunastu miesięcy, a następnie wiążą się z powrotami do Polski, do swojej rodziny. W jaki sposób sprawić, aby pobyt w Niemczech był możliwie jak najbardziej atrakcyjny finansowo?

Legalne zatrudnienie na Zachodzie to połowa sukcesu do silnego zastrzyku finansowego dla polskiej rodziny. Znalezienie dobrze płatnej pracy w Niemczech jest nadal dla wielu naszych rodaków sposobem na utrzymanie najbliższych i podniesienie im standardu życia. Jednocześnie pracując u naszych sąsiadów warto podjąć kroki ku temu, aby zmaksymalizować wysokość osiąganych zarobków. A jak to zrobić, żeby zaoszczędzić?

Jest kilka kroków do tego, aby poprawić wysokość oszczędności, z jakimi możemy wrócić do Polski po emigracji zarobkowej na Zachodzie. Jednym z nich jest założenie konta bankowego, na które będą wpływały środki z wynagrodzenia, ale i ze świadczenia takiego jak zwrot podatku z Niemiec, ze świadczeń rodzinnych, itp. Okazuje się, że konta złotówkowe i dewizowe otwierane w Polsce są stosunkowo drogie w obsłudze w związku z czym warto zastanowić się nad założeniem rachunku bankowego bezpośrednio w walucie euro w Niemczech. Tym samym wypłata środków w Niemczech i przewalutowanie ich po korzystnym kursie pomijając wymianę międzybankową może przynieść spore korzyści finansowe.

Kwestia rozliczenia środków takich jak zwrot podatku z Niemiec również sprawia, że Polacy mogą wnioskować o należne im świadczenia z tytułu odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne na Zachodzie. Cieszymy się, że wzrasta świadomość naszych rodaków, którzy decydują się na rozliczenie należnych im składek. Mimo, iż w deklaracji zwrotu możemy podać podobnie polski lub niemiecki rachunek bankowy to należy pamiętać o kosztach takiego przelewu kierowanego do Polski.