Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Praca w Holandii w drugiej połowie 2012r

Praca w Holandii w drugiej połowie 2012r

Niebawem upłynie pierwsza połowa roku. Powoli w mediach można usłyszeć o podsumowaniach rynków pracy w różnych krajach Europy i świata. Jednym z takich krajów jest także Holandia. Czego można się spodziewać w drugim półroczu?

Jedną z najbardziej wyczekiwanych informacji przez wielu Polaków, którzy wybierają się za granicę jest jak zawsze komunikat dotyczący podsumowania pracy i prognozy na kolejne pół roku. Dzięki zbieraniu przez urzędy statystyczne danych na temat zatrudnienia analitycy mogą przewidzieć w jakich sektorach będzie zapotrzebowanie na pracę i gdzie najlepiej wyjechać, aby być pewnym, że otrzymamy zatrudnienie.

Ostatnio pojawiły się informacje z holenderskiego rynku pracy. Pomimo niezbyt przyjacielskich stosunków, jakie panują w ostatnim czasie pomiędzy Polską a Holandią, nasi rodacy nadal mogą czuć się spokojnie i nie muszą obawiać się braku zatrudnienia w kraju tulipanów. Przypomnijmy, że od kilku tygodni w Holandii pojawiają się nieprzychylne informacje na temat imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej. Związane jest to z powstaniem anty-imigracyjnego portalu internetowego, który założyła jedna z partii rządowych w Holandii. Nie odstraszyło to ani imigrantów (w tym także Polaków), ani też nie zniechęciło pracodawców do zatrudniania obcokrajowców.

I tak, według przeprowadzonych prognoz, w drugiej połowie 2012 roku najbardziej poszukiwanymi specjalistami będą monterzy, spawacze, elektrycy, stoczniowcy czy budowlańcy. Nie zabraknie także pracy dla rzeźników. Warunki pracy w Holandii cały czas się polepszają. Płaca również jest coraz lepsza, czy zatem Polacy mogą liczyć na lepsze warunki zatrudnienia? Wszystko wskazuje na to, że tak. Szczególnie, że zbliża się okres prac sezonowych, a co za tym idzie, także większe zapotrzebowanie na pracowników.