Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Praca w Danii, czyli kogo poszukują duńscy pracodawcy?

Praca w Danii, czyli kogo poszukują duńscy pracodawcy?

Wydawać by się mogło, że rosnący kryzys i problemy z bezrobociem, to zjawisko powszechne w całej Europie. Wszędzie przecież mówi się, że jest coraz gorzej, a ma to jeszcze bardziej przybrać na sile. Jak się jednak okazuje są takie sektory gospodarki gdzie rąk do pracy ciągle brakuje i gdzie łatwo można znaleźć zatrudnienie. W Danii coraz częściej pracodawcy sięgają po zagranicznych specjalistów, bo jak sami twierdzą, na ich rodzimym rynku trudno jest utrzymać dobrego i wykwalifikowanego pracownika na dłużej.

Dania to coraz częściej wybierany kraj, w którym nasi rodacy poszukują zatrudnienia. Jak się bowiem okazuje w Daniicoraz trudniej pracodawcom znaleźć osoby chętne do pracy. Jest to szansa dla Polaków i innych imigrantów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, pod warunkiem że posiadają oni odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie do podejmowania zatrudnienia w Danii.

Jednym z sektorów, który w ostatnim czasie zaczął mocno narzekać na brak odpowiednich specjalistów, jest sektor IT. W tej branży możemy znaleźć dużo ofert, nawet z firm znanych globalnie, które poszukują ludzi do odpowiednich działów, posiadających szeroką wiedzę z konkretnej dziedziny. Wydawać by się mogło, że praca w tak przyszłościowym sektorze jak IT nie powinna być problemem, a mimo wszystko dobrych specjalistów ciągle brakuje.

Inną branżą, która chętnie przyjmuje nowych pracowników jest budownictwo. W tym sektorze niemal o każdej porze roku znaleźć można pracę. Niestety Dania nie jest jedynym krajem, który kusi osoby z tej właśnie profesji, dlatego na rynku duńskim wciąż można znaleźć dużo ofert dla ludzi ze zdolnościami budowlanymi. Płaca i czas pracy są również bardzo korzystne i na pewno wielu Polaków chętnie zatrudni się właśnie w tym sektorze. Niestety jest to często praca trudna, wyczerpująca i niebezpieczna, ale te niedogodności niosą za sobą dobre warunki płacowe, a osobom, które wyjeżdżają do sezonowej pracy, zwykle zależy na jak najlepszych zarobkach.

Są jeszcze inne dziedziny, w których możemy znaleźć pracę w Danii. Między innymi w rolnictwie, leśnictwie, transporcie czy rybołówstwie. Jak widać ofert nie brakuje, ale pamiętajmy, że nie brakuje też oszustów i nieuczciwych pracodawców. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o wyjeździe i podjęciu pracy w Danii, zastanówmy się i sprawdźmy wszystko dwa razy, aby później nie okazało się, że nasza praca jest fikcją, a my zamiast zarobić duże pieniądze, będziemy na tym stratni.