Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Praca i warunki życia w Szwecji – mini poradnik dla Polaków – część 1

Praca i warunki życia w Szwecji – mini poradnik dla Polaków – część 1

Skandynawia zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników jeżeli chodzi o pracę za granicą. Wiele osób wyjeżdża na północ Europy twierdząc, że na zachodzie jest zbyt duża konkurencja i że Polacy na zachodzie są coraz gorzej traktowani. Czy tak jest w rzeczywistości, tego nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić. Możemy natomiast stwierdzić, że do Szwecji wyjeżdża z roku na rok coraz więcej Polaków. Zaciekawieni ofertami zatrudnienia i nowymi możliwościami chętnie podejmują pracę w Skandynawii. Co powinni wiedzieć Ci wszyscy, którzy rozpoczynają swoje życie na obczyźnie i o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem pracy?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pracodawców, którzy poszukują pracownika. Jeżeli nie masz doświadczenia w poszukiwaniu pracy i nie wiesz jak porozumieć się z pracodawcą, wówczas bardzo pomocne są agencje zatrudnienia. Można u nich załatwić wszystkie formalności, począwszy od składania dokumentów, a kończąc na ubieganiu się o zwrot podatku ze Szwecji. Warto też pamiętać, że biura pośredniczące w zatrudnianiu pracowników oferują trochę niższe stawki godzinowe, natomiast odciążają osoby przyjeżdżające do pracy z różnych papierkowych i czasochłonnych robót.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wynajem mieszkania. Mieszkanie to podstawowy element w życiu każdego człowieka. O zakwaterowanie, a także pomoc w znalezieniu mieszkania można zwrócić się z prośbą do agencji zatrudniania.

W kolejnej części dowiecie się między innymi o tym jakie zawody są najbardziej poszukiwane w Szwecji i co będziemy potrzebowali aby ubiegać się o zwrot podatku ze Szwecji. Zachęcamy do lektury.