Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Pora na planowanie. Autostopem dookoła świata. – cz.1

Pora na planowanie. Autostopem dookoła świata. – cz.1

Zbliża się wiosna, a wraz z nią okazja na zaplanowanie podróży życia. Czy wśród Was są tacy, którzy zdecydowali lub zdecydowaliby się na objechanie świata bez pieniędzy w portfelu?

„Na swoim koncie mam dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów. Czasami wystarczy autostop, jednak żeby zobaczyć Wschód, musiałem liczyć na sponsoring” – opowiada Przemek, który podróżuje dookoła świata od kilku lat. Jego podróże zaskakują znajomych, ale i zarażają bliskich. Bo kto by nie chciał oderwać się od codzienności i rozpocząć niezapomnianą przygodę życia?

Część autostopowiczów czerpie radość ze zwykłego jeżdżenia z gitarą, plecakiem oraz przysłowiowym groszem w kieszeni. Wówczas nie potrzeba planowania. Żyje się chwilą, a to gdzie się znajdą i gdzie dojadą zależy tylko od osoby, która wpuści ich do samochodu. Są jednak i tacy, którzy wcześniej szczegółowo przygotowują się do podróży życia i tacy mogą naprawdę wiele skorzystać na tego typu wojażach.

Często kierowcy, którzy oferują autostopowiczom miejsce w samochodzie, dokładają wszelkich starań, aby pomóc danej osobie. Mimo, że komunikacja jest utrudniona przez barierę językową, będą oni starali się jej pomóc i zawieźć ją tam, gdzie będzie potrzebować. Właśnie dlatego warto wcześniej przygotować sobie mapy krajów, po których zamierzamy podróżować i pokazywać je kierowcom, z którymi nie mamy kontaktu językowego.

Często jest również tak, że kontakt z kierowcą jednak jest, a dzięki niemu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych spraw, o jakie staniemy się mądrzejsi. Autostopowicze nie korzystają bowiem jedynie z tego, aby znaleźć darmową podwózkę w niezwykłe miejsce, ale również ze spotkania z niezwykłymi ludźmi, dzięki którym możemy stać się mądrzejsi.

Czy chcesz wiedzieć do jakich miejsc warto udać się w podróż autostopem? Koniecznie przeczytaj artykuł: Pora na planowanie. Autostopem dookoła świata. – cz.2