Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Pomysłom na podwyższenie podatków australijski rząd mówi: nie!

Pomysłom na podwyższenie podatków australijski rząd mówi: nie!

Jak już wspominaliśmy w poprzednich częściach artykułu, rząd Australiizdecydowanie nie chce podnosić podatków swoim obywatelom i stara się zrobić wszystko, aby nie doprowadzić do takiej sytuacji. Odrzucono aż 48 zmian z 92 jakie planowano, a to oznacza, że obywatele Australii mogą być spokojni o swoje portfele, bo na razie nie grożą im drastyczne podwyżki podatkowe. Chcesz wiedzieć z czego zrezygnował rząd?

Sprawdź!

„Rząd chce ściśle współpracować z zainteresowanymi stronami w sprawie wprowadzania zmian podatkowych, a więc pod uwagę brane będą opinie zarówno ekspertów i ekonomistów, jak i samych podatników. Ponadto rząd jest w trakcie opracowywania instrumentu prawnego w celu ochrony podatników.” – przeczytać można w informacji prasowej, jaką wystosował rzecznik australijskiego rządu.

Chcąc uprościć przepisy prawne, rząd postanowił odrzucić kilkanaście zmian podatkowych, a reszta ma zostać uchwalona przez Parlament w trakcie 2014 roku. Jak twierdzą politycy: „zmiany w przepisach prawnych przywrócą prostotę i uczciwość w australijskim systemie podatkowym”.

Do najważniejszych zmian, które miały zostać wprowadzone w nowej ustawie budżetowej zalicza się między innymi:

– Podatek od zysków kapitałowych
– Opodatkowanie umów finansowych
– Podatek od transakcji transgranicznych
– Podatek od ubezpieczeń na życie i wiele innych

Pełną listę zmian można znaleźć na australijskich stronach rządu. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Australiimogą spać spokojnie, bo nie grożą im drastyczne podwyżki podatków.