Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Pomoc dla kupujących mieszkania w UK

Pomoc dla kupujących mieszkania w UK

Rząd Wielkiej Brytanii wyszedł z inicjatywą pomocy osobom, które kupują mieszkanie w UK. Obiecał on pomoc w postaci gwarancji finansowej, która ma spowodować, że osoby chcące kupić lokal w Anglii będą mogły otrzymać na niego kredyt w wysokości do 95% wartości nieruchomości.

Projekt rządowy skierowany jest głównie do osób, które po raz pierwszy przymierzają się do kupna własnego M. Jak donoszą media brytyjskie z roku na rok sprzedaż mieszkań w Wielkiej Brytanii drastycznie maleje, co powoduje problemy finansowe w całym sektorze nieruchomości. Plany rządowe mają zapobiec spadkowi zakupu mieszkań w Wielkiej Brytanii.

Dużym problemem, dla osób które poszukują własnego lokalu jest cena. I nie chodzi tutaj o cenę mieszkania, czy kwotę ewentualnej raty kredytu, którą trzeba będzie spłacać. Najbardziej problematycznym powodem jest konieczność posiadania tzw. wkładu własnego, czyli zabezpieczenia finansowego w wysokości 1/3 lub 1/4 wartości lokalu. Przez to wielu osób nie stać na zakup mieszkania, a według statystyk wynika, że średni wiek, w którym osoby stać na to, aby zakupić mieszkanie w UK wynosi obecnie 37 lat.

Rząd Davida Camerona stara się wyjść na przeciw młodym ludziom, którzy chcieliby rozpocząć własne życie i dlatego wyszedł z inicjatywą, która może być bardzo pomocna i istotna przy podjęciu kroków, aby kupić własne mieszkanie. Dzięki tej pomocy, osoby starające się o lokal mieszkaniowy będą zobowiązane posiadać tylko 5% kwoty mieszkania, a nie jak do tej pory 25% czy 33%.