Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Polacy największą grupą imigracyjną w Norwegii

Polacy największą grupą imigracyjną w Norwegii

Dlaczego emigrujemy do Norwegii?

Jak większość Polskich wyjazdów zagranicznych, również i te do Norwegii charakteryzują przede wszystkim względy ekonomiczne. Głównym powodem emigracji Polaków do krainy Wikingów jest brak wystarczających środków finansowych. Z tego względu ok. 67% migrujących Polaków decyduje się na poszukiwanie zatrudnienia u norweskich pracodawców. Zatrudnienie na umowę o pracę, zasiłek rodzinny czy zwrot podatku z Norwegii to sposób na poprawę domowego budżetu w czasie kryzysu gospodarczego, który nie chce opuścić Polski. Norwegia jest krajem bardzo chłonnym i chętnie otwiera się na Polaków, oferując im bardzo dobre warunki pracy oraz płacy. Dodatkowo stosunkowo bliskie położenie tego kraju od naszej ojczyzny umożliwia podejmowanie pracy sezonowej przez naszych rodaków.

Coraz częściej obserwuje się wzmożone zainteresowanie Polaków wyjazdami za pracą do Norwegii z powodu wysokich płac oraz dodatkowych korzyści finansowych (zwrot podatku z Norwegii, zasiłki rodzinne, itp.), jakie oferuje ten kraj. Zdarza się, że osoby jadące do pracy sezonowej podejmowały decyzję o pozostaniu w Norwegii na dłuższy okres czasu.

Kolejne 25% Polaków wyjeżdżało do krainy Wikingów w celu łączenia rodziny. I w tej kwestii bardzo często rzecz dotyczy spraw materialnych. Zazwyczaj mężczyzna wyjeżdżający do pracy stałej, po kilku miesiącach planuje pozostać na dłużej w Norwegii, stąd cała rodzina decyduje się zamieszkać na obczyźnie. Poprzez takie działania nastąpiło zwiększenie liczby Polek na terenie Norwegii w ostatnich latach.

Niskie bezrobocie, wysoka płaca, dobre warunki pracy, zwrot podatku z Norwegii, zasiłki, zapomogi i inne świadczenia sprawiają, że Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd zarobkowy do krainy Wikingów. Aktualnie w czasie letniego sezonu, tendencja ta zostaje utrzymana.