Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Podatkowe info: czyli jak załatwić najważniejsze sprawy zaraz po przyjeździe do UK – cz.1

Podatkowe info: czyli jak załatwić najważniejsze sprawy zaraz po przyjeździe do UK – cz.1

Wyjazd do Zjednoczonego Królestwa wymaga dobrego przygotowania. Czasami zdarza się, że praca w UK już na nas czeka, czasem jest to od początku do końca nowe wyzwanie. Jak zorganizować pierwsze dni pobytu na Wyspach?

Dla wielu Polaków decyzja o wyjeździe do Wielkiej Brytanii staje się największym życiowym wyzwaniem, przed którym do tej pory stanęli. Pierwsze doświadczenie zamieszkania i pracy z dala od domu, w zupełnie innym kraju to początek wielkiej przygody, ale i sporego stresu. Postaramy się pomóc w przygotowaniach do takiego wyjazdu, oferując Państwu przewodnik po formalnościach, jakie należy załatwić po przyjeździe na Wyspy Brytyjskie.

Podejmując legalną pracę w Wielkiej Brytanii należy zarejestrować się w HMRC, czyli w urzędzie podatkowym. Im szybciej dokonamy tych prostych formalności, które nie wymagają zbyt wielu czasu, tym będziemy spać spokojniej. Co prawda, rejestrując się i podejmując zatrudnienie na umowę o pracę z brytyjskim pracodawcą, będziemy musieli płacić podatki i ubezpieczenie społeczne od swoich dochodów, ale z drugiej strony – możemy wtedy liczyć na pomoc od państwa, w którym przebywamy. Wówczas, mamy szansę na zasiłki, pomoc społeczną w postaci różnego typu świadczeń, a po zakończonej pracy – możemy skorzystać z możliwości odliczenia tzw. zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii.

Jakiej wysokości podatek należy odprowadzać z tytułu dochodów uzyskiwanych w UK? Wysokość zobowiązań podatkowych na Wyspach, a także składek na ubezpieczenie społeczne, zależy od pracy, którą podejmujemy, w tym rodzaju i miejsca zatrudnienia. Aktualne składki można porównać w lokalnych urzędach podatkowych w Wielkiej Brytanii lub na stronie internetowej urzędu.

Więcej o podatkowych formalnościach związanych z pracą na Wyspach, przeczytasz tutaj: Podatkowe info: czyli jak załatwić najważniejsze sprawy zaraz po przyjeździe do UK – cz.2