Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Podatki w UK spadają

Podatki w UK spadają

Od kwietnia w UK podatki w niektórych finansowych sektorach zostaną obniżone o kilka punktów procentowych. Proponowane zmiany, które już za kilka dni wejdą w życie, mają być z korzyścią dla obywateli i pozytywnie wpłynąć na gospodarkę UK.

To chyba bardzo dobra wiadomość, dla tych wszystkich którzy mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii. Już niebawem, czyli od 1 kwietnia, rząd pod wodzą Davida Camerona wprowadza zmiany w podatkach.

Najważniejszą zmianą, którą odczuć mogą zwykli obywatele i imigranci, to kwota wolna od podatku. W UK istnieje bowiem ulga podatków, która znosi obowiązek płacenia podatku dochodowego od pewnej, określonej ustawowo sumy pieniędzy. Zmiany wprowadzane przez rząd zwiększą wysokość kwoty wolnej od podatku (Personal Allowance) o około 130 funtów, co spowoduje, że będzie on wynosić od kwietnia 8105 funtów. W praktyce wygląda to tak, że dopiero po przekroczeniu tej kwoty podatnik będzie zobligowany do uiszczenia opłaty z tytułu podatku dochodowego.

Drugą zmianą jest podatek od firm. Dotychczasowe 26% zostanie obniżone o 2 punkty procentowe, na 24%, a w planach rządowych podatek ten ma zostać zmniejszony docelowo do 22%. Zmiana taka ma nastąpić w 2014 roku.

Kolejną pozytywną obniżką mogą być usatysfakcjonowani Ci najbogatsi. Podatek PIT dla najzamożniejszych zostanie obniżony z 50% do 45%. Podatek ten płacą osoby, które zarabiają powyżej 150 tys. funtów rocznie. Dlatego też osoby, które obejmuje ten podatek mogą jeszcze więcej zyskać.

Oczywiście rząd postanowił także wprowadzić nowy podatek – od nieruchomości. Ma on generować bardzo duże wpływy dla państwa, a objętym nim mają zostać zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa. Dzięki temu rząd chce wspomóc “kulejącą” w ostatnim czasie gospodarkę. Podatek ten ma wynosić 7% dla osób fizycznych i 15% dla firm.

Czas pokaże, czy dalekosiężne plany rządu brytyjskiego przyniosą zamierzony efekt.