Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Podatki w kraju tulipanów, czyli rozliczenie w Holandii-cz.2

Podatki w kraju tulipanów, czyli rozliczenie w Holandii-cz.2

Jeżeli pracowałeś lub pracujesz na terenie Królestwa Niderlandów możesz uzyskać nadpłacony przez siebie podatek. Zwrot podatku z Holandii może wynieść nawet kilkaset euro, stąd warto podjąć jak najszybciej starania po to, aby go odzyskać.

Aby starać się o zwrot podatku z Holandii potrzebujesz kartę podatkową jaaropgaaf lub ostatnie miesięczne rozliczenie, czyli salaris. Nawet jeżeli nie posiadasz niezbędnych dokumentów, można postarać się o ich uzyskanie od pracodawcy, u którego pracowaliśmy, nawet jeśli miałyby być to duplikaty tych dokumentów. Można to zrobić listownie i telefonicznie – nie jest wymagany osobisty kontakt. Kolejnymi dokumentami niezbędnymi do rozliczenia podatkowego będzie kserokopia dowodu osobistego oraz numer SOFI/BSN, jak również odpowiednio wypełnione formularze o zwrot podatku z Holandii. Ilość dokumentów zwiększa się, jeżeli pracowaliśmy w Holandii u kilku pracodawców lub wtedy, kiedy chcemy rozliczyć się ze współmałżonkiem albo innym partnerem fiskalnym. Partnerem fiskalnym może być Twój partner, z którym żyjesz w wolnym związku, o ile posiadacie dzieci lub jesteście współwłaścicielami mieszkania lub domu, w którym mieszkacie, albo jesteście współwłaścicielami funduszu emerytalnego. Partnerem fiskalnym nie może być jednak osoba z Tobą spokrewniona.

Praca w Holandii a podatki. Czytaj na: Podatki w kraju tulipanów, czyli rozliczenie w Holandii-cz.1.

Wnioski o zwrot podatku holenderskiego można składać przez cały rok, przy czym im wcześniej je złożymy, tym krócej będziemy oczekiwać na odpowiedź fiskusa. O zwrot podatku za pracę w Holandii można ubiegać się za 5 ostatnich lat, stąd nawet jeżeli pracowaliśmy w Królestwie Niderlandów kilka lat wstecz, możemy korektą podatkową wystąpić o nadpłacony w tamtym czasie podatek.

O zwrot podatku z Holandii może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracowała w tym kraju, czyli taka, na rzecz której pracodawca odprowadzał za nią zaliczki na podatek. Rozliczenie z holenderskim fiskusem nie jest obowiązkowe, jednak mimo to warto ubiegać się o swoje pieniądze, ponieważ średni zwrot podatku za pracę w Holandii to kilkaset euro!