Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Podatek dochodowy w Holandii – czemu taki wysoki? Podpowiadamy co może go obniżyć!

Podatek dochodowy w Holandii – czemu taki wysoki? Podpowiadamy co może go obniżyć!

Pracując w Królestwie Niderlandów musimy liczyć na wysokie podatki od uzyskiwanych dochodów. W jaki sposób obniżyć wartość podatku tak, aby jak najbardziej zmniejszyć obciążenia podatkowe? Mamy na to kilka sposobów.

W Polsce głośno ostatnio o wprowadzeniu 70% podatku od dochodów, jednak do tej pory stawka 52%, jaką płacą najbogatsi Holendrzy już wydawała nam się duża. Podobnie jak w naszym kraju, od zarobków osiąganych w Holandii należy płacić podatek dochodowy PIT obliczany według skali progresywnej. Nie ma tu różnicy pomiędzy Polakiem a Holendrem, gdyż w obu przypadkach rozliczenie przebiega na tej samej zasadzie. Ponadto, bez względu na to, do której klasy się zakwalifikujesz, masz możliwość obniżyć podatek konieczny do zapłaty.

Rozliczając zwrot podatku z Holandii korzysta się z ulg i odliczeń od podatku dochodowego opłacanego z tytułu pracy w Królestwie Niderlandów. Istnieje wiele sposobów na to, aby obniżyć zobowiązanie podatkowe. Są nimi dla przykładu odliczenia odsetek od kredytów mieszkaniowych, przekazane darowizny czy też odliczenia związane z dojazdem do pracy, w której jesteśmy zatrudnieni. Ponadto, odliczenia mogą mieć związek z dalszą edukacją podatnika, z opieką medyczną czy też z wydatkami związanymi z utrzymaniem dzieci.

Polacy mogą skorzystać również z jeszcze jednej możliwości, aby zwiększyć swój zwrot podatku z Holandii. Chodzi tu o specjalną ulgę podatkową dla cudzoziemców w wysokości 30%. Warto jednak pamiętać, że Polacy, którzy zmienią swoje miejsce zamieszkania na Królestwo Niderlandów konsekwentnie mogą rozliczać się tylko na terenie Holandii. Taka sytuacja nie pozwoli im wówczas skorzystać z ulgi dla cudzoziemców, jednak nie będzie wtedy konieczności rozliczania się z polskim urzędem podatkowym.