Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Po Zorgtoeslag tylko do końca marca

Po Zorgtoeslag tylko do końca marca

Do końca miesiąca można ubiegać się o dodatek zdrowotny za rok 2011 w Holandii. Po upływie tego terminu wnioski nie będą przyjmowane. Warto się pospieszyć i przesłać do urzędu odpowiednie dokumenty, aby nie stracić możliwości otrzymania dodatku zdrowotnego.

Zorgtoeslag to dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego wypłacany w Holandii. Każdy kto chce otrzymać taki dodatek musi spełnić kilka warunków:

  • mieć ukończone 18 lat
  • być zatrudnionym u holenderskiego pracodawcy
  • mieć wykupioną holenderską polisę ubezpieczeniową (indywidualną lub grupową)

W Holandii można otrzymać wiele świadczeń dodatkowych, jak właśnie wspomniany Zorgtoeslag. Warto jednak pamiętać, że na składanie wniosków mamy określony czas i jeżeli nie zmieścimy się w nim, nie będziemy mogli otrzymać wspomnianego dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego za rok 2011. Jeżeli upłynie termin składania dokumentów, możemy wówczas starać się o dodatek w przyszłym roku.

Pracując w Holandii warto ubezpieczyć się we własnym zakresie, aby nasza polisa ubezpieczeniowa miała ciągłość i abyśmy nie byli uzależnieni od pracodawcy. Takie dodatkowe ubezpieczenie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie podejmując się trudnych zawodów, gdzie o wypadek nie jest trudno.