Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Pensje Polaków w UK prawie 4 razy wyższe!

Pensje Polaków w UK prawie 4 razy wyższe!

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez organizację Migration Watch UK, dochody jakie uzyskują Polacy pracujący na Wyspach są około cztery razy wyższe niż tych pracujących w Polsce. Czy można więc mówić o pogorszeniu się finansowym w UK?

Jak dowiedli eksperci z brytyjskiej organizacji, przeciętna rodzina z Polski, która osiedli się w Wielkiej Brytanii , będzie w stanie żyć na wyższym poziomie niż w ojczyźnie zarabiając najniższą stawkę ustaloną przez rząd. Jak wynika z badań, para imigrantów z Polski mając najniższe zarobki i świadczenia socjalne jest w stanie otrzymywać rocznie około 30 tysięcy funtów. Może nie jest to imponująca kwota, patrząc na realia brytyjskie, ale porównując je z zarobkami w Polsce, trzeba powiedzieć, że są to naprawdę duże pieniądze.

Według statystyk podanych przez Migration Watch UK, w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej dekady osiedliło się blisko pół miliona imigrantów z Polski. Jeżeli migracja będzie nadal postępować w tak dużym stopniu jak dotychczas, to możemy się spodziewać, że rząd zechce wprowadzić ograniczenia co do liczby imigrantów ze świata jacy będą mogli wyjechać do UK. Obecnie jest to 250 tysięcy imigrantów, a ograniczenia mogą spowodować, że będzie to liczba podawana zaledwie w dziesiątkach tysięcy.

Nic dziwnego, że wielu naszych rodaków upatruje w Wielkiej Brytanii lepszych perspektyw. Biorąc pod uwagę wszystkie różnice związane z utrzymaniem w obu krajach, możliwości rozwoju zawodowego, a także standard życia, to jeszcze badania dowodzą, że w UK płaca minimalna jest dwukrotnie wyższa niż średnia pensja w Polsce.