Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

O dostępie polskich obywateli do fińskiego rynku pracy

O dostępie polskich obywateli do fińskiego rynku pracy

Jak nie trudno jest zauważyć, Polacy bardzo chętnie i często wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy. Część osób robi to z czystej ciekawości, część szuka większych pieniędzy za wykonywaną pracę, a jeszcze część zmuszona jest wyjechać, bo nie może znaleźć zatrudnienia w Polsce. Wiele się słyszy o Polakach w Anglii, w Niemczech czy w Holandii, ale bardzo rzadko słyszy się o naszych rodakach w Skandynawii.

Jednym z krajów mroźnej Skandynawii, który coraz chętniej i częściej otwiera się na zagranicznych pracowników jest Finlandia. Polacy już dostrzegli, że na Północy Europy jest możliwość podjęcia pracy na bardzo dobrych warunkach. Również można ubiegać się o zwrot podatku z Finlandii i starać się o różne świadczenia dodatkowe z tym związane.

Finlandia staje się powoli alternatywą do krajów Europy Zachodniej, gdzie naszych rodaków jest bardzo wielu. Z roku na rok przybywa ofert pracy, a pracodawcy coraz częściej szukają pracowników zza granicy. Warto przemyśleć i zastanowić się nad kierunkiem zatrudnienia właśnie na północy Europy. Co istotne, koszt utrzymania nie jest wcale wyższy niż w innych krajach, a koszt życia jest stosunkowo niewysoki.

Warto także pamiętać, że pracując legalnie, możemy się ubiegać o zwrot podatku z Finlandii. W tym celu należy kompletować wszystkie dokumenty jakie otrzymujemy w trakcie pracy – czy to z urzędu, czy od pracodawcy. Na ich podstawie możliwe będzie później rozliczenie z urzędem skarbowym i złożenie wniosku o zwrot podatku. Warto o tym pamiętać, ponieważ pieniądze, które możemy uzyskać po prostu się nam należą.