Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Norwegowie zachęcają Polaków do przyjazdu do pracy

Norwegowie zachęcają Polaków do przyjazdu do pracy

Wspominaliśmy niedawno, że Skandynawia staje się coraz częściej docelowym miejscem migracji zarobkowej wielu Polaków. Okazuje się, że w Norwegii tworzone są nawet specjale oferty pracy skierowane bezpośrednio do Polaków. Czy to oznacza, że zapotrzebowanie na pracowników z naszego kraju cały czas rośnie?

Norwegowie wydają się być bardzo zadowoleni z pracy naszych rodaków. Gdziekolwiek byśmy się nie poszli, to wszędzie możemy spotkać Polaków, którzy pracują w tej części Skandynawii i zarabiają całkiem duże pieniądze. Przykładem polskiego pracownika niewątpliwie jest Pan Tomasz – 35 letni operator maszyn budowlanych, który o Norwegii wyjechał w zeszłym roku. Jak sam twierdzi „początkowo bałem się tego jak będzie wyglądała moja praca. Nigdy wcześniej nie pracowałem za granicą, stąd też obaw przed wyjazdem było naprawdę sporo. Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie się denerwowałem i stresowałem. Praca w Norwegii daje mi wiele satysfakcji i czuję się doceniany przez moich zwierzchników.

Wielu z nas obawia się podjęcia decyzji o wyjeździe z kraju. Przede wszystkim dlatego, że nie znamy realiów jakie panują za granicą, nie znamy języka obcego, albo też nie do końca wiemy czym tak naprawdę chcielibyśmy się zajmować. Pracując w Norwegii często mamy możliwość podejmowania zatrudnienia w tych branżach, które nam najbardziej odpowiadają. Pracy jest pod dostatkiem dla wszystkich. Część osób ma możliwość podejmowania pracy w sektorze budowlanym, część w produkcyjnym, a część w sektorze naftowym, który jest najprężniej rozwijającą się obecnie gałęzią gospodarki w Norwegii.

Jak donoszą norweskie media, w najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników zagranicznych w Norwegii. Inwestycje, jakie planują największe przedsiębiorstwa tego skandynawskiego kraju pozwolą zatrudnić nawet ponad 4000 osób. To także dobra informacja dla nas, ponieważ tak duża liczba wolnych miejsc pracy pozwoli rozpocząć karierę zawodową w Norwegii.