Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Norwegia najlepszym krajem do życia i pracy. Najnowszy raport nie pozostawia żadnych wątpliwości

Norwegia najlepszym krajem do życia i pracy. Najnowszy raport nie pozostawia żadnych wątpliwości

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) od 2012 roku prowadzi badania i rankingi zadowolenia społeczeństwa z życia w danym kraju. Do tego celu powołana została specjalna komórka organizacyjna SDSN (Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju), która tworzy specjalny ranking będący jednocześnie narzędziem dla rządów poszczególnych krajów, dla biznesu i społeczeństwa, pokazującym jak powinno wyglądać państwo, aby wszyscy w nim czuli się dobrze.

Skandynawia na czele raportu

World Happiness Report 2017 – bo tak nazywa się przygotowany ranking, został opublikowany 20 marca 2017 roku. Badaniu poddane zostało 155 krajów z całego świata. Uwzględniały one między innymi takie czynniki jak:

  • Relacje rodzinne
  • Bezpieczeństwo zatrudnienia
  • Realny poziom PKB przypadający na jednego mieszkańca
  • Dostęp do opieki zdrowotnej
  • Długość życia mieszkańców w zdrowiu
  • Przestrzeganie swobód obywatelskich
  • Poziom korupcji

Wśród ścisłej czołówki znalazły się aż 4 kraje skandynawskie, jednak na najwyższym miejscu podium znalazła się Norwegia. Według ekspertów wybierających i podsumowujących poszczególne kraje, to właśnie w tej części Europy mieszkańcy czują się najlepiej, mają zaufanie do rządu, zarabiają godziwe wynagrodzenie i czują się bezpiecznie. Dla porównania – w zeszłorocznym rankingu Norwegia znalazła się na 4 miejscu. To bardzo duży awans zważywszy, że wszystkie kraje w czołowej 10 cały czas się rozwijają.

Polacy w Norwegii

Również Polacy mieszkający i pracujący w Norwegii mogą mieć powody do zadowolenia. W kraju tym coraz chętniej przyjmuje się do pracy doświadczonych mieszkańców naszego kraju. Dzięki temu mogą oni liczyć na bardzo wysokie pensje, a co za tym idzie, po zakończonej pracy także wysoki zwrot podatku z Norwegii. Warto zwrócić także uwagę na możliwości rozwoju jakie daje nam praca za granicą.

Jeżeli więc chcecie poczuć się dobrze i przy tym zarobić więcej pieniędzy i szukacie pracy za granicą, to może warto pomyśleć o wyjeździe do Skandynawii? A po powrocie nie zapomnijcie rozliczyć się z tamtejszym fiskusem, aby móc uzyskać zwrot podatku z Norwegii.