Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Norwegia – doskonały kraj do życia, pracy i odpoczynku

Norwegia – doskonały kraj do życia, pracy i odpoczynku

Mieszkańcy Norwegii nie muszą dzisiaj przekonywać już obywateli Unii Europejskiej o walorach krajobrazowych swojego kraju. Przepiękne położenie, bogata fauna i flora, malownicze zakątki, cisza i spokój płynące z natury przekonują niejednego z nas. Czy Norwegia to doskonałe miejsce do życia?

W obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce, nasi obywatele szukają swojego miejsca za granicą. Wyjeżdżając za pracą decydują się mieszkać kilka lat, a może nawet dłużej poza naszą ojczyzną. Wielu wyjechało na stałe i ułożyło sobie życie w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Irlandii czy w Skandynawii. A dziś, jakie są kierunki migracyjne Polaków?

Kusząca Skandynawia

Półwysep Skandynawski zaczyna przyciągać coraz więcej imigrantów z Unii Europejskiej. Co jest tego powodem? Samo bogactwo natury, nie do końca jest odpowiedzią na to pytanie, ponieważ jak w każdym kraju, wyjeżdżając za granicę trzeba przyzwyczaić się do nowego klimatu, co zazwyczaj może okazać się mniej lub bardziej trudne. To, co obecnie kusi europejskich pracowników, w tym naszych rodaków w poszukiwaniu zatrudnienia w Norwegii, Danii czy też Szwecji to zarobki.

Norwegia aktualnie należy do krajów, gdzie zarobki są jednymi z największych w Europie. To przyciąga imigrantów i tłumaczy, dlaczego w krainie fiordów mieszka i pracuje tak liczna grupa naszych rodaków.

Najwięcej Polaków spotkamy w takich miejscowościach jak: Verrastranda, Follafoss, Sela i Verrabotn, a także w Malm, stolicy gminy Verran. Polacy chwalą sobie życie i pracę w Norwegii, ponieważ czują się częścią lokalnej społeczności. Kraina fiordów oferuje im nie tylko doskonałe warunki płacowe i mieszkaniowe, ale także rozwinięte formy rekreacji oraz bogate życie kulturalne. Zdaniem wielu z nich, w Norwegii swoje miejsce znajdą ludzie szukający ciszy i spokoju, tak w życiu, jak i w pracy.