Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niższe rachunki za gaz i prąd w Holandii

Niższe rachunki za gaz i prąd w Holandii

Wracając do cen za gaz i prąd, to tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, przepisy zmniejszające koszt o blisko 4 – 8%. Najwięksi dostawcy surowców energii w Holandii prześcigają się w ofertach, aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów. Na niższe ceny będą mogli się załapać także Polacy, którzy od dłuższego już czasu mieszkają w Niderlandach. Jak szacują eksperci, ceny gazu i prądu mogą przynieść oszczędności wysokości 20 – 50 EUR rocznie za gaz i 5 – 10 EUR za prąd rocznie. Patrząc realnie osoby, które pracują w Holandii sezonowo i ubiegają się o zwrot podatku z Holandii, mają szansę zaoszczędzić około połowę wspomnianej kwoty.

W Holandii obecnie jest kilku dostawców, którzy liczą się na rynku. Dzięki temu powstała konkurencja, a to z kolei spowodowało, że każda z firm musi ubiegać o względy obywateli kraju tulipanów. Stąd też coraz niższe ceny dostawy surowców – tak, aby zachęcić do korzystania z usług danej firmy.

Warto przypomnieć, że to już nie pierwsza obniżka rachunków za gaz czy prąd. W Holandii bardzo często wprowadza się zmiany, które pozwolą firmom dotrzeć do jak największej liczby klientów i obniżyć im wysokości rachunków. Nic dziwnego, że Holendrzy są zadowoleni z polityki swojego kraju. Polacy także przekonują się, że pobyt w Holandii to nie tylko praca sezonowa i zwrot podatku z Holandii. Obecnie Niderlandy jest jednym z najczęściej wybieranych krajów na pracę za granicą.