Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemieckie zeznanie podatkowe – niezawodne triki, jak zmniejszyć podstawę opodatkowania

Niemieckie zeznanie podatkowe – niezawodne triki, jak zmniejszyć podstawę opodatkowania

Zeznanie podatkowe składane w Niemczech może obfitować w szereg informacji, które obniżą nasze zobowiązanie lub pozwolą uzyskać wyższy zwrot podatku. Jak podejść do rozliczenia w sposób profesjonalny i uzyskać z niego najwyższą korzyść?

Wśród trików, dzięki którym mamy szansę na zwiększenie zwrotu podatku z Niemiec jest doliczenie w koszty np. zatrudnienia dojazdów do naszego miejsca pracy, ale również do rodziny do Polski, czy nawet dojazdu do swojego mieszkania w przypadku nie posiadania jeszcze gospodarstwa domowego. Warto także pamiętać o kosztach podróży służbowych i delegacjach, które można odliczyć od podstawy opodatkowania. Jeżeli odpowiednio udokumentujemy nasze wydatki, to z pewnością wskazać możemy w rozliczeniu naszego podatku także koszty na lekarstwa i leczenie, czy też odszkodowania związane z wypadkiem, jaki spotkał nas w czasie pracy lub w czasie dojazdu do pracy.

Odpowiednie podejście do naszego niemieckiego zeznania podatkowego może przynieść nam bardzo atrakcyjne korzyści finansowe.

Rozważając decyzję o złożeniu niemieckiego zeznania podatkowego zaczynamy stawiać sobie pytanie czy zwrot podatku z Niemiec w ogóle nam przysługuje, czy firma która nas zatrudniała w ogóle odprowadzała należy podatek dochodowy, itp. Warto więc zwrócić się z tymi pytaniami do biura podatkowego.

Czy na pewno warto ufać doradcy podatkowemu?

To zależy od biura podatków zagranicznych, w którym taki doradca pracuje. Przeprowadzając rozliczenia podatkowe z zagranicy wielu doradców ma utarte schematy. Rozliczają oni podatki bazując na dotychczasowej wiedzy i doświadczeniu. Takim osobom z pewnością nie warto ufać wówczas, gdy chodzi nam o nasze pieniądze.

Na rynku polskim istnieje jednak kilka godnych zaufania biur podatków zagranicznych, w których pracują osoby znające się na rzeczy dostosowują rozliczenia podatkowe indywidualnie do swoich Klientów.

Wystarczy tylko trafić do profesjonalisty w tym zakresie, który dobrze wie co zrobić, aby zmaksymalizować należny podatek z Niemiec. Takiej osobie można zaufać. Okazuje się również, że niektóre biura podatkowe odzyskujące podatki z Niemiec mają w swojej ofercie możliwość przelewu odzyskanych z niemieckiego urzędu podatkowego pieniędzy ze zwrotu podatku wprost na rachunek bankowy pracownika. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dodatkowo zwiększające zaufanie do usług takiej firmy. Warto więc dobrze zdecydować już podczas wyboru firmy odzyskującej nasz podatek z Niemiec.