Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemieckie podatki i socjal, czyli dlaczego Polacy ciągną za Odrę – cz.2

Niemieckie podatki i socjal, czyli dlaczego Polacy ciągną za Odrę – cz.2

Spora część Polaków wyjeżdża za granicę aby zarobić dodatkowe pieniądze lub pieniądze potrzebne na stałe utrzymanie w Polsce. Jednym z często wybieranych krajów są Niemcy. Trudno się dziwić ponieważ kraj ten położony za naszą zachodnią granicą jest bardzo rozwinięty i pozwala na zarobienie dużej gotówki oraz na uzyskanie Kindergeld.

Praca w Niemczech uprawnia Cię do Kindergeld

Zasiłek rodzinny w Niemczech (Kindergeld) to jedno ze świadczeń, jakie można uzyskać na terenie tego kraju, jeśli praca w Niemczech podejmowana przez danego pracownika była wykonywana w sposób legalny.  I to bez znaczenia jakiego rodzaju była to praca, gdyż rodzinne w Niemczech obejmuje nie tylko pracowników kontraktowych, ale też sezonowych oraz prowadzących własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec, czyli tak zwane gewerbe.

Według różnych ankiet i badań prawie co szósty Polak wyjeżdżając za granicę ma już własną rodzinę żonę oraz dzieci w Polsce. I w tym kierunku nasz zachodni sąsiad jest bardzo rozwinięty, ponieważ daję możliwość pomocy materialnej takim rodziną. Mianowicie jest tu mowa o Kindergeld. Duża część naszych rodaków nie jest poinformowana, iż jest w ogóle możliwość uzyskania zasiłku rodzinnego w Niemczech, a państwo niemieckie daję nam możliwość uzyskania rocznie nawet do 2500 euro za każde dziecko. Natomiast jak w każdej procedurze urzędowej są pewne wytyczne, wymogi do spełnienia aby otrzymać wspomniany zasiłek.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc uzyskać niemiecki zasiłek na dziecko lub dzieci? Zapraszamy do działu pomoc tutaj: Pomoc – Niemcy – Zasiłek rodzinny