Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemieckie plantacje czekają na polskich imigrantów

Niemieckie plantacje czekają na polskich imigrantów

Korzyści z pracy sezonowej w Niemczech? Z pewnością płaca. Aktualnie minimalne wynagrodzenie za zachodnią granicą wynosi 8,5 euro za godzinę. Nawet przy zatrudnieniu na akord, niemiecki pracodawca ma w obowiązku wypłacić kwotę odpowiadającą minimalnej pensji. Dodatkowo podejmując legalną pracę na Zachodzie można liczyć po powrocie na zwrot podatku z Niemiec. Gdzie najlepiej się udać?

Zachodnie Niemcy słyną z wielkich upraw warzyw. Okolice Mannheim i Ludwigshafen to miejsca najczęściej wybierane przez Polaków. Pod względem zapotrzebowania na pracowników sezonowych warto wskazać również takie miejsca jak: Darmstadt, Landshut, Moguncja, Freiburg, Bonn, Ravensburg, Vechta, Wechsel i Nienburg. Z kolei południowo-zachodnie landy słyną z winnic, gdzie można zarobić podobnie jak przy francuskich zbiorach.

Niemcy północne, począwszy od Brunszwiku, przez Hannover, Osnabrück, Münster aż do Morza Północnego, oraz południowe, czyli Bawaria, okolice Mannheim, Darmstadt i Ingelheim to miejsca na zbiory szparagów, na które coraz częściej wyjeżdżają Polacy.

Terminy?

Szparagi już w kwietniu. Truskawki – w czerwcu, kapusta – w sierpniu. Winogrona we wrześniu.

Bez względu na rodzaj uprawy, popularność Niemiec jako dobrego miejsca na pracę sezonową rokrocznie wzrasta. Możliwość dorobienia sobie do wynagrodzenia, zwrot podatku z Niemiec i inne przywileje jakie daje praca za granicą przyciąga coraz większą liczbę naszych rodaków.