Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemieckie firmy transportowe szukają pracowników

Niemieckie firmy transportowe szukają pracowników

Dużo mówi się w ostatnim czasie o niemieckim transporcie. Wszystko to za sprawą zmian w przepisach, które nakazują również firmom zagranicznym płacić pracownikom przyjeżdżających na kontrakty do Niemiec co najmniej taką stawkę godzinową, jaka obowiązuje w Niemczech. Protesty firm transportowych, które wysyłają do Niemiec swoje ciężarówki, na nic się zdały. Z jednej strony powód do narzekania dla pracodawców, ale też powód do zadowolenia pracowników, którzy właśnie w Niemczech podejmują zatrudnienie.

Od początku roku rośnie zapotrzebowanie na pracowników firm logistycznych oraz kierowców. Firmy spedycyjne masowo przyjmują kierowców, którzy będą sumiennie wykonywać swoje obowiązki. A jak wiadomo praca w Niemczech przynosi bardzo dużo korzyści. Można więc podejrzewać, że wielu Polaków zechce rozpocząć pracę właśnie w kraju za Odrą.

Na co może liczyć pracownik w Niemczech?

Przede wszystkim warto pamiętać, że praca w Niemczech jest bardzo dobrze płatna. RFN jako jeden z lepiej rozwijających się krajów w tej części globu, nie szczędzi sobie na pracownikach. W myśl maksymy: „im większa motywacja, tym lepsza praca” można stwierdzić, że pracodawcy wzięli sobie do serca właśnie takie działania. Pracownik w Niemczech może liczyć na wysokie wynagrodzenie, dobre warunki pracy, pakiety socjalne, urlop pełnopłatny. A żeby tego było mało, po powrocie do polski każdy pracownik legalnie zatrudniony może ubiegać się o zwrot podatku za pracę w Niemczech.

Ofert zatrudnienia, jakie wystawiają firmy transportowe z dnia na dzień przybywa. Warto więc już teraz pomyśleć o planach zarobkowych na czas wakacji i starać się o jak najlepsze stanowisko w niemieckiej firmie. Im szybciej znajdziemy pracę, tym więcej będziemy w stanie zarobić.