Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Nie daj się zwariować – praca w Norwegii bez tajemnic

Nie daj się zwariować – praca w Norwegii bez tajemnic

Skandynawia coraz silniej buduje swoją pozycję w Europie. Mało słychać o problemach czy zamieszkach w Norwegii, Szwecji czy Finlandii. Nie mówi się też o biedzie, bezrobociu czy złym systemie zdrowotnym. Oznacza to, że tamtejsze rządy są bardzo dobrze zorientowane w potrzebach swoich obywateli, co pozwala dobrze funkcjonować wielu instytucjom, rozwijać się gospodarczo i dostarczać ludziom wielu powodów do satysfakcji. Praca w Norwegii to także gorący temat wśród Polaków, którzy chętnie wyjeżdżają do kraju Wikingów, aby zarobić trochę pieniędzy.

Teraz, w trakcie sezonu możemy zauważyć wzrost ofert zatrudnienia jakie napływają z Norwegii. Wiąże się to wszystko ze wzmożonymi pracami w sektorze przemysłowym, wytwórczym i rybackim. Przede wszystkim dużo ofert dotyczy pracy w sektorze rybackim. Połowy ryb, przewóz produktów przetworzonych czy porcjowanie i pakowanie produktów rybnych to tylko niektóre z ofert jakie znaleźć można w Norwegii. Od razu przypominamy, że dzięki umowom międzynarodowym pomiędzy naszym krajem, a krajem Wikingów, istnieje możliwość starania się o zwrot podatku z Norwegii, a także o świadczenia i ulgi związane z pobytem w Skandynawii.

Norwegowie podobnie jak Duńczycy bardzo duży nacisk kładą na rozwój swoich pracowników. Ma to duże znaczenie na przykład przy pracy na platformach wiertniczych, albo w stoczniach. Spawacze, monterzy, frezerzy i inni fachowcy cały czas muszą doskonalić swoje umiejętności, podnosić kompetencje i odbywać nieustanne szkolenia. Dzięki temu ich wachlarz doświadczeń i umiejętności jest tak duży, że bez problemu znajdą oni pracę zarówno w Norwegii, jak i w innych krajach.

Jednak nie dajmy się zwariować ogłoszeniom, jakie znaleźć można na internecie. Praca w kraju Wikingów nie należy do łatwych i nie jest to zwykła praca przy biurku. Często pracownicy są wystawiani na próbę swoich możliwości fizycznych i psychicznych, kiedy na morzu złapie nas sztorm podczas połowu ryb, albo kiedy będziemy naprawiali coś na platformie wiertniczej. Niejednokrotnie Polacy, wracający z Norwegii mówili, że tam jest praca tylko dla twardzieli. Ale co za tym idzie – wysokie zarobki, duże możliwości no i duży zwrot podatku z Norwegii, który można otrzymać po rozliczeniu się z tamtejszym fiskusem.