Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Najtańsze przelewy międzynarodowe. Jest na to sposób? – cz.1

Najtańsze przelewy międzynarodowe. Jest na to sposób? – cz.1

Transfery międzynarodowe do innych krajów są zazwyczaj wyjątkowo kosztowne i pustoszą nasz portfel, gdy chcemy przesłać pieniądze za granicę lub zza niej, z powrotem do Polski. Jak radzić sobie w takiej sytuacji? Mamy sposób na tańsze przelewy!

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy analizę dotyczącą transferów międzynarodowych. Wszyscy wiemy ile kosztują przelewy naszych pieniędzy zwłaszcza do krajów rozwijających się. Już dla przykładu, sam przelew bankowy wysłany z Polski do wartości 1000 dolarów kosztować nas będzie co najmniej 30zł. Do tego dochodzą jeszcze inne koszty, naliczane pod różnymi określeniami (marże, prowizje, opłaty) przez banki i pozostałe finansowe instytucje pośredniczące. W Polsce jednak jest już nam coraz bliżej do ery zupełnie innych, tańszych transferów międzynarodowych.

Zarobkowi emigranci wysyłają do swoich rodzimych krajów ogromne pieniądze. Jednak poprzez wysoko kosztowne przelewy międzynarodowe, coraz bardziej przestaje im się to opłacać. Tymczasem na giełdzie o nazwie Bitcurex powstaje na to nowy sposób, którym jest kupno bitcoinów. Zamienianie gotówki z wykorzystaniem nowej platformy giełdowej to dla przykładu przy 1000 dolarów, 4,3 dolara opłat. Jeżeli taki transfer będziemy musieli przeprowadzić dwukrotnie, płacąc podwójnie za transakcję, cały koszt przesyłu pieniędzy nie przekroczy nawet 1% kwoty przelewu.

Nowoczesne rozwiązanie stworzył włoski analityk finansowy, Emanuele Costa, który jest znany z tego, że do jednej z pizzerii w Centralnej Azji wstawił bankomat, pozwalający zamieniać bitcoiny na gotówkę w postaci dolarów. Pomysł ten miał okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ w ten sposób wypromował on alternatywny sposób zamieniania pieniędzy na dolary zupełnie odmienny od drogich systemów Zołotaja Korona czy też Western Union.

Na czym polega bitcoin? Zapraszamy do kontynuacji artykułu tutaj: Najtańsze przelewy międzynarodowe. Jest na to sposób? – cz.2