Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Najnowsze statystyki dotyczące zwrotów podatkowych z Niemiec

Najnowsze statystyki dotyczące zwrotów podatkowych z Niemiec

Statystyki dotyczące pracy w Niemczech jasno pokazują, że od maja do października każdego roku odnotowuje się znaczny wzrost liczby wolnych miejsc pracy i wzrost liczby osób, które przybywają na terytorium RFN. Praca jest i raczej dla każdego wystarczy przekonuje dyrektor jednego z biur pośrednictwa pracy na ternie Niemiec. To świadczy tylko o tym, jak dobrze funkcjonuje niemiecka gospodarka i jak bardzo potrzebni są tam ludzie do pracy.

W ubiegłych latach wyraźnie było widać, że wzrosło zainteresowanie niemieckim rynkiem pracy, który jako jedyny w Europie praktycznie nie odczuł problemów związanych z globalnym kryzysem ekonomicznym. Wzrosła liczba świadczeń jakie pobierają polscy pracownicy w Niemczech (np. Kindergeld), rozliczenie podatku z Niemiec też było korzystniejsze i więcej osób postanowiło starać się odzyskać podatek za prace w RFN. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chętnie wyjeżdża do Niemiec za pracą.

Prace sezonowe, o których wspominaliśmy są dla wielu osób szansą na dodatkowe pieniądze. Dlatego też biura pośredniczące w zatrudnianiu osób informują co chwilę, że najwięcej pracy znajdą osoby znające dobrze język niemiecki, mające doświadczenie w pracy z ludźmi starszymi lub dziećmi, a także osoby będące zainteresowane pracami porządkowymi i pracą na różnych fermach.

Pracodawcy zwykle bardzo chętnie przyjmują naszych rodaków do pracy. Dodatkowo starają się im zapewnić pomoc w kwestii mieszkaniowej, żywieniowej, pomoc jeżeli chodzi o rozliczenie podatku z Niemiec itp. Warto więc już teraz, na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu, zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Niemczech i aplikowanie na interesujące nas stanowiska.