Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Młodzi czy starsi – kto może liczyć na lepszą pracę w Finlandii

Młodzi czy starsi – kto może liczyć na lepszą pracę w Finlandii

Polacy, którzy wyjeżdżają do pracy za granicą bardzo często decydują się na wyjazd do krajów Europy Zachodniej. Głównymi kierunkami są Niemcy, Anglia czy Holandia. Natomiast kraje skandynawskie coraz lepiej się rozwijają, stąd też i ofert zatrudnienia pojawia się coraz więcej. Jednym z najlepiej rozwijających się krajów okazuje się być Finlandia. To właśnie ten chłodny kraj poszukuje najwięcej pracowników. Czy opłaca się podejmować zatrudnienie w tym kraju? Czy przysługują nam tam prawa upoważniające do starania się o zwrot podatku z Finlandii? Jakich pracowników poszukują tamtejsi pracodawcy?

Finowie słyną z tego, że są bardzo konsekwentni i konserwatywni w swoich działaniach. Kultura tych ludzi jest bardzo powściągliwa, przez co może się wydawać, że są niedostępni i oziębli. A w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Okazuje się bowiem, że kraj ten jest bardzo otwarty na zmiany, otwarty na nowych ludzi i otwarty na pracowników zagranicznych.

Tamtejsze firmy zaczęły się bardzo szybko rozwijać, zdobywając coraz więcej zleceń muszą pozyskiwać nowych, zdolnych i doświadczonych pracowników. Branża, która obecnie poszukuje najwięcej rąk do pracy to budownictwo. Operatorzy maszyn, koparek czy koparko-ładowarek są pilnie poszukiwani, przez co i wynagrodzenie za pracę jest bardzo dobre. Znacznie przewyższające polskie realia. Dzięki temu wyjeżdżając na kontrakt do Skandynawii możemy później liczyć na bardzo wysoki zwrot podatku z Finlandii.

Lepszą pracę w Finlandii mimo wszystko mogą uzyskać osoby po studiach, szczególnie inżynierskich – kierunkowych. Doświadczenie i wiedza są bardzo wysoko cenione przez tamtejszych pracodawców. W większości ogłoszeń można przeczytać, że warunkiem koniecznym jest minimum 5 lat doświadczenia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Co w przypadku młodych osób, które dopiero zaczynają studia może być trudne do osiągnięcia.

Warto zastanowić się nad pracą w Finlandii, szczególnie że warunki jakie proponują pracodawcy są bardzo dobre. Poza wysokim wynagrodzeniem, pracodawca bardzo często zapewnia także transport do pracy oraz zakwaterowanie. Zachęcamy do sprawdzenia ofert zatrudnienia z tego kraju.