Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Ma być prosty i przejrzysty, czyli o nowym systemie podatkowym w Holandii

Ma być prosty i przejrzysty, czyli o nowym systemie podatkowym w Holandii

Eksperci do spraw finansów Królestwa Niderlandów z niecierpliwością czekają na pierwsze zmiany w systemie podatkowym w swoim kraju. Mają one mieć zasięg powszechny, to jest dotkną każdego obywatela. Jaki będzie nowy fiskus w kraju tulipanów? Sprawdźcie sami!

Holandia uprości system podatkowy

Holenderski rząd zapowiada uproszczenie systemu podatków państwa tak, aby stał się on prosty i przejrzysty dla każdego podatnika. Ponadto, jak zapowiedział sam minister finansów Holandii, Eryk Wiebes, ma on zostać dopasowany do jego indywidualnych potrzeb.

Spersonalizowany system podatkowy przede wszystkim ma sprzyjać zwiększeniu liczby miejsc pracy w Królestwie Niderlandów. Zmiany dotyczyć mają przede wszystkim opodatkowania zatrudnienia. Mają one powodować, odciążenie pracodawców z dotychczas obowiązujących w licznej ilości ulg oraz zachęt podatkowych, co z kolei ma doprowadzić do zwiększenia ich konkurencyjności. Ulgi będą obowiązywały jedynie dla osób najgorzej zarabiających. Ponadto, w nowym systemie najprawdopodobniej zostaną zmniejszone stawki podatku dochodowego, co przyczyni się do wzrostu ilości nowych miejsc pracy.

Zakładana reforma systemu podatkowego w Holandii ma być wdrażana etapami. Początkowo, rząd zamierza uprościć obowiązujące podatki dochodowe. Ciągłe wprowadzanie zmian w prawie podatkowym i nowych regulacji prawnych znacznie skomplikowało holenderski system, stąd finansowi eksperci są przekonani, że reforma ta odniesie pozytywny skutek. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie zauważa się coraz więcej błędów lub znacznych opóźnień w sprawach prowadzonych przez holenderskie organy podatkowe.

Zmiana ma zostać wprowadzona etapami tak, aby administracja podatkowa mogła się do nich odnieść, realizując bez przeszkód swoje bieżące zadania. Na nowy system podatkowy w Holandii przyjdzie więc nam jeszcze zaczekać w sumie kilka lat.