Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Kończy się sezon prac krótkoterminowych – o czym warto pamiętać. Część 2

Kończy się sezon prac krótkoterminowych – o czym warto pamiętać. Część 2

W poprzedniej części artykułu dowiedzieliście się czym jest zwrot podatku z Niemiec i że warto się o niego ubiegać. W tej części artykułu chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na konieczność dopełnienia wszystkich formalności, które pozwolą zamknąć tegoroczny etap prac sezonowych. Dobrze jest także zastanowić się już teraz, czy w przyszłym roku również będziemy chcieli podjąć się prac krótkoterminowych w Niemczech? I czy dobrze pracowało nam się w tym, a nie innym miejscu w tym roku?

Prace sezonowe to przede wszystkim możliwość podejmowania zatrudnienia na czas krótszy niż pół roku. To bardzo ważne z punktu widzenia chociażby studentów, którzy kończąc sesję egzaminacyjną w czerwcu, mogą spokojnie podjąć się pracy przez 3 miesiące, aż do rozpoczęcia nowego semestru w październiku. Według najnowszych badań wynika, że osoby w wieku 20 – 25 lat (czyli studenci) stanowią blisko 49% wszystkich osób wyjeżdżających za granicę do pracy. Świadczy to o tym, że praca za granicą jest ważnym elementem życia młodych Polaków.

Najnowsze sondaże pokazują także, że blisko co 5 młody Polak, który wyjeżdża do Niemiec do pracy, szuka pracy u tego samego pracodawcy, do przed rokiem. Dla wielu osób jest to bardzo pomocne, gdyż nie trzeba po raz kolejny szukać zatrudnienia. Jeżeli jeden pracodawca jest sprawdzony i praca w jego firmie nie jest obciążeniem, to warto takie kontakty zachowywać, aby móc po raz kolejny wyjechać i pracować w tym samym miejscu.

Zagadnienie, o którym należy pamiętać wyjeżdżając za granicę, to zwrot podatku z Niemiec. Pamiętajmy, że pieniądze jakie możemy odzyskać z niemieckiego urzędu, w świetle prawa się nam należą. Dzięki umowie międzynarodowej między Polską a Niemcami o unikaniu podwójnego opodatkowania wynika jasno, że podatek należy zapłacić tylko w jednym kraju.

Zachęcamy do podejmowania kroków, aby rozliczyć i zamknąć ten rok pracy zagranicznej już teraz. Im szybciej złożymy wniosek o zwrot podatku z Niemiec, tym szybciej pieniądze znajdą się na naszym koncie.