Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Kończy się sezon prac krótkoterminowych – o czym warto pamiętać. Część 1

Kończy się sezon prac krótkoterminowych – o czym warto pamiętać. Część 1

To co dobre szybko się kończy, mówi jedno z polskich przysłów. Można to bardzo dobrze odnieść do obecnej sytuacji polskich emigrantów zarobkowych, którzy wyjechali do pracy sezonowej do Niemiec. Wydawać by się mogło, że to dopiero początek pracy, a już trzeba się pakować i wracać do codziennych obowiązków. Czas wakacji dobiegł końca, a więc i czas na prace sezonowe również na ten rok się kończy. O czym powinniśmy pamiętać i czym jest dla imigrantów zwrot podatku z Niemiec? Wskazówki dla powracających podajemy poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Przede wszystkim praca w Niemczech to szereg różnorodnych możliwości zarobkowania. Bardzo dobrze rozwinięty system płacowy, duża liczba ofert pracy na rynku zatrudnienia, pomoc socjalna dla osób wychowujących dzieci, dopłaty do podróży służbowych, zakwaterowanie zapewniane przez pracodawcę i wiele, wiele innych. To tylko niektóre z profitów, jakie można zyskać podejmując pracę w Niemczech.

Czas prac sezonowych, który trwa od czerwca do października, sprowadza co roku do Niemiec kilkadziesiąt tysięcy osób, chcących rozpocząć krótkoterminowe prace. Są to zbiory warzyw i owoców, prace magazynowe, prace w charakterze opiekunów osób starszych czy staże w korporacjach. Jednak nie każdy pamięta, aby w trakcie zatrudnienia zadbać także o dokumenty, które mogą okazać się przydatne po zakończeniu stosunku pracy. Chociażby po to, aby móc rozliczyć się z niemieckim urzędem skarbowym i uzyskać zwrot podatku z Niemiec.

Warto być na bieżąco z informacjami podatkowymi, bo zwroty jakie otrzymują Polacy są czasami bardzo imponujące. A przecież każdy pieniądz jaki można otrzymać z niemieckiego urzędu może się nam przydać. Dlatego też pamiętajmy. Dokumenty poświadczające nasze zatrudnienie w RFN są bardzo ważne i należy je kompletować jeszcze w trakcie pobytu za granicą.

Więcej o tym co trzeba zrobić i o czym pamiętać, by uzyskać zwrot podatku z Niemiec i zakończyć formalnie pracę w RFN dowiecie się z kolejnej części artykułu: Kończy się sezon prac krótkoterminowych – o czym warto pamiętać. Część 2.