Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Kierowca z holenderskim paszportem – czyli praca za kółkiem wciąż opłacalna

Kierowca z holenderskim paszportem – czyli praca za kółkiem wciąż opłacalna

Nie dalej jak przed rokiem w Holandii rozgorzała dyskusja na temat zatrudniania kierowców w lokalnych firmach przewozowych. Wielu pracodawców postanowiło obniżyć koszty utrzymania firmy i pracowników, przez wieloma samochodami ciężarowymi zaczęli jeździć nie Holendrzy, ale imigranci z Europy Środkowo-Wschodniej, tym także z Polski. Czy obecnie nasi rodacy nadal mogą liczyć na dobre warunki pracy za przysłowiowym „kółkiem” w Holandii?

Firmy przewozowe, które obsługują duże przedsiębiorstwa handlowe i produkcyjne w Holandii, cały czas mają ręce pełne roboty. Przykładem na to jest Pan Emil, który od kilku lat nie rozstaje się ze swoją ciężarówką. Jak sam przyznaje: „na początku długo przyzwyczajałem się do pracy na trasach, które były mi zupełnie obce. Dzisiaj znam większość tras jak własną kieszeń i nie martwię się o to czy dojadę w terminie do klienta. Dodatkowo cały czas jestem w kontakcie z moimi pracownikami, którzy tak jak ja – większość swojego czasu spędzają w trasach”.

Od zera do milionera? Czyli droga na szczyt…

Pan Emil ma 49 lat i w Holandii przebywa od 2008 roku. Początkowo pracował wszędzie, gdzie tylko potrzebne były ręce do pomocy. Nie oszczędzał się i nie przebierał w ofertach, po prostu szedł do pracy tam, gdzie był potrzebny. W ten sposób zyskał wielu nowych znajomych i poznał tamtejszych mieszkańców. Nabrał też dużo doświadczenia, niezbędnego w pracy i nauczył się podstaw języka holenderskiego.
Po dwóch latach otworzył własną firmę transportową, która początkowo rozwoziła niewielkie towary w południowej Holandii. Szybko udało mu się rozwinąć skrzydła i teraz uważa się go za milionera, który tworzy naprawdę dużą i profesjonalną firmę. Takich przykładów ludzi sukcesu w Holandii jest znacznie więcej, ale spoglądając przykład Pana Emila można śmiał stwierdzić, że nie tylko praca, ale i własna działalność mogą przynieść bardzo wymierne korzyści.

A Ty? Chciałbyś założyć własną firmę w Holandii? A może ciepła posada w dużej, międzynarodowej firmie? Nie ważne gdzie się pracuję, wszędzie można odnieść duży sukces.