Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Jeszcze więcej środków na brytyjskie zasiłki – czy to możliwe?

Jeszcze więcej środków na brytyjskie zasiłki – czy to możliwe?

Chociaż w Wielkiej Brytanii jest coraz głośniej mowa o zaciskaniu pasa, jeżeli chodzi o wydatki z tytułu świadczeń socjalnych to z roku na rok na cel ten przeznacza się coraz więcej środków. Okazuje się, że tylko w ciągu ostatniego roku na ten cel przeznaczono ok. 1,4 miliardów funtów błędnie!

Próby rządu, by ukrócić wypłaty niepotrzebnych świadczeń w Wielkiej Brytanii zawodzą. Zgodnie z najnowszymi danymi, w ciągu ostatniego roku obrotowego poziom wydatków na ten cel istotnie wzrósł. To, co wydaje się najistotniejszym faktem w tej sprawie to cel na jaki przeznaczone są zasiłki. Według danych brytyjskiego ministerstwa pracy i zasiłków (DWP) tylko w 2014 roku przeznaczono 1,4 mld funtów na świadczenia przekazane osobom, którym tak naprawdę się one nie należały. Wydatki te dotyczą głównie zasiłków mieszkaniowych.

Błędy urzędników spowodowane opóźnieniem prac, bezczynnością, pomyłkami w ocenach, jak i oszustwa ze strony samych wnioskujących to główne powody, dla których rząd odnotował istotne straty. Dane są powodem do niepokojów, a temat niesłusznych świadczeń powrócił, ponieważ już 16 lat temu wskazywano na nieskuteczną walkę z głównymi źródłami oszustw podatkowych w Wielkiej Brytanii.

Iain Duncan Smith, Sekretarz Pracy i Emerytur w UK, który wielokrotnie zapowiadał obniżenie poziomu wydatków na brytyjskie świadczenia twierdzi, że należałoby wprowadzić nowe zasady powszechnego udzielania świadczeń, by zmniejszyć poziom oszustw i nie pozwolić, by z uwagi na obecne programy systemowe każdy z podatników otrzymał zielone światło na korzystanie z pieniędzy pracujących podatników.