Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Jak własna firma to tylko w Singapurze! Część 3

Jak własna firma to tylko w Singapurze! Część 3

Singapur jest koncentratorem handlu i mimo tego, że to miasto-państwo nie liczy sobie zbyt wielu mieszkańców, zostało ono szybko docenione przez cały świat. W stosunku do innych miast, takich jak kosmopolityczny Londyn , Nowy Jork, czy nawet Szanghaj, Singapur jest bezpieczną i gościnną, otwartą bramą dla szybko rozwijających się rynków w Azji. Singapur jest magnesem dla dobrze zarabiających finansistów i kadr państw amerykańskich i europejskich. Co przyciąga do otwierania działalności gospodarczej w tym miejscu?

Na gospodarczy sukces Singapuru wpływ miało czerpanie wzoru z brytyjskiej polityki utożsamianej jako liberalna i ponad podziałami oraz społeczna solidarność, jak zostało wspomniane w artykule: Jak własna firma to tylko w Singapurze! Część 3. Od czasu uzyskania niepodległości w 1963 roku PKB na mieszkańca tego państwa wzrosło 80-krotnie, a teraz przekracza nawet produkt krajowy brutto na osobę w Wielkiej Brytanii!

Czerpie co najlepsze

Singapur jest otwarty na wysoko wykwalifikowanych imigrantów z innych krajów i nie blokuje im możliwości rozwoju własnych działalności. Wręcz przeciwnie – rząd ma świadomość jak dzięki nim wzrasta wydajność podejmowanych w kraju inwestycji, zwłaszcza w budownictwie oraz handlu detalicznym. Tym samym również zwiększają się relacje międzynarodowe, a co za tym idzie rosną korzyści takiego podejścia do imigracji.
Mieszanka wielokulturowa i czerpanie z tradycji innych krajów, jak również z ich wiedzy i doświadczenia sprawia, że Singapur chłonie jak gąbka wiele innowacyjnych rozwiązań w świetle prowadzenia działalności gospodarczej, jak i inwestycji w działające już przedsiębiorstwa. Dzięki popularyzowaniu idei społecznej solidarności, państwo to proponuje rokrocznie wiele inicjatyw promujących przedsiębiorczość, z których skorzystanie często wiąże się z możliwością uzyskania dofinansowania do własnego biznesu. Być może również z tego powodu stwierdzenie „Doing business in Singapur” jest znane na całym świecie.