Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Jak własna firma to tylko w Singapurze! Część 1

Jak własna firma to tylko w Singapurze! Część 1

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to trudna i odpowiedzialna funkcja. Osoby, które starają się rozwinąć swój biznes muszą się liczyć z tym, że czeka ich „biurokratyczna przeprawa przez mękę”. W Polsce wiele niejasności miało rozwiązać tak zwane „jedno okno”, czyli miejsce, gdzie złożymy i wypełnimy wszystkie dokumenty potrzebne do uruchomienia własnej działalności. W rzeczywistości jest jednak inaczej i trzeba uzbroić się w dużą cierpliwość. Ale czy wszędzie na świecie ludzie mają takie problemy? Czy są miejsca, gdzie prowadzenie firmy jest bardziej opłacalne?

W ostatnich latach bardzo duży rozwój odnotowują kraje dalekiego wschodu. Ekspansja wielu europejskich i amerykańskich firm na rynki azjatyckie spowodowała, że tamtejsze kraje stały się bardzo atrakcyjne dla wielu inwestorów. Na miano najbardziej przyjaznego kraju dla biznesu i inwestycji zasługuje Singapur. To właśnie tutaj najwięcej firm może swobodnie działać i rozwijać się.

Dlaczego właśnie Singapur?

Wielu ekonomistów i ekspertów do spraw inwestycji twierdzi, że rola Singapuru w światowych rankingach jest przede wszystkim efektem polityki i rządów Lee Kuana Yewa – premiera, który urzędował w latach 1959 – 1990. Choć uznawany był za dyktatora, to jednak wszyscy doceniali jego zaangażowanie w budowanie i umacnianie wizerunku singapurskiej gospodarki w świecie.

Doskonałe wskaźniki ekonomiczne pokazują, że Singapur jest czołowym krajem jeżeli chodzi o inwestycje i uruchamianie działalności. Klarowne przepisy i dokładnie określone progi podatkowe, to często najważniejszy element, który składnia inwestorów do tworzenia filii swoich firm właśnie w Singapurze.

Dlaczego warto otwierać działalność w innym kraju i jak wypada Polska na tle najlepszym ekonomicznych mocarstw? O tym dowecie się z drugiej części artykułu: Jak własna firma to tylko w Singapurze! Część 2