Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Jak odzyskać ferienpenge z Danii

Jak odzyskać ferienpenge z Danii

Do pracy w Danii wyjeżdża coraz więcej Polaków. Chociaż życie w tym kraju nie należy do najtańszych, to jednak przy dużych zarobkach opłaca się tam wyjechać do pracy. Duńskie przedsiębiorstwa rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Pracodawcy coraz częściej sięgają też po zagranicznych specjalistów, którzy przyczyniają się do wzrostu ekonomicznego i poprawy jakości pracy, płacy i życia w Danii. Nasi rodacy znani z pracowitości i chęci oszczędzania za granicą coraz rzadziej korzystają z urlopów jakie przysługują im za granicą. Dzięki temu mogą odebrać ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop, czyli tzw. ferienpenge.

Co należy zrobić aby ubiegać się o ferienpenge z Danii?

Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w Danii przysługuje osobom, które legalnie pracują w Danii i wynosi on 5 tygodni w ciągu roku. Ci pracownicy, którzy dopiero co wyjechali do pracy za granicą i nie przepracowali w Danii jeszcze pełnego roku kalendarzowego też mogą ubiegać się o ferienpenge. W ich przypadku ekwiwalent pieniężny będzie niższy, ponieważ za każdy przepracowany miesiąc należeć się będzie 2,08 dnia urlopu wypoczynkowego.

Każdy, kto chce ubiegać się o ferienpenge z Danii musi złożyć odpowiednie dokumenty, które pozwolą mu odzyskać ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Podstawą do rozliczenia i otrzymania wypłaty jest posiadanie numeru CPR i dokument feriepengeinfo. Urząd w ciągu 2 miesięcy rozpatrzy nasz wniosek i przeleje pieniądze na wskazane przez nas konto bankowe, do którego przypisane jest NEMkonto .

Jeżeli nie wiecie jak odzyskać ekwiwalent za urlop wypoczynkowy z Danii, zawsze możecie zgłosić się do nas, a my pomożemy we wszystkich formalnościach.