Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Irlandzkie przedsiębiorstwa zaczynają rozkwitać

Irlandzkie przedsiębiorstwa zaczynają rozkwitać

Zielona Wyspa znów zaczyna kwitnąć. Takie dane opublikował nie tak dawno jedna z irlandzkich gazet. Jak możemy przeczytać w krótkiej informacji, „Irlandia zaczyna kwitnąć, a to oznacza, że kryzys minął i znów możemy cieszyć się życiem”. Czy tak jest naprawdę?

Osoby, które jeszcze kilka lat temu nie wyobrażały sobie innego miejsca do podejmowania pracy za granicą niż Irlandia, dzisiaj nie chcą już tam wracać. Na próżno szukać w Dublinie rzeszy polskich imigrantów. Większość z nich o ile w ogóle podejmuje pracę za granicą to jakiś czas temu wybrała inny kraj na miejsce swojego zatrudnienia. Kiedy w Irlandii nastawały gorsze czasy, rozkwit przeżywały przedsiębiorstwa w Niemczech, Holandii i Norwegii. Zielona Wyspa traciła swój blask, a emigrowali z niej nawet rodowici Irlandczycy, którzy masowo przenosili się na drugi koniec świata – do Australii.

Informacja jaka ukazała się w tamtejszych mediach może być początkiem kolejnych, wzmożonych wyjazdów Polaków do Irlandii. Być może warunki finansowe jeszcze nie są tak dobre, jak miało to miejsce przed kryzysem, ale przecież nie może być tak źle – z uśmiechem potwierdza pracownik biura pośrednictwa pracy na wyspie Jersey. Mając na względzie możliwość zarobkowania w Irlandii, wielu Polaków zapewne zechce choćby w trakcie wakacji wyjechać i przekonać się czy rzeczywiście sytuacja w Dublinie i okolicach zmieniła się na lepsze. Przecież kiedyś to właśnie w Irlandii przebywało blisko 2 miliony Polaków, którzy w poszukiwaniu pracy tam znajdowali najlepsze oferty zatrudnienia.

Czy powinniśmy spodziewać się kolejnej fali emigracji? Czy Irlandia pozostanie Zieloną Wyspą Europy? Czy tamtejsze przedsiębiorstwa będą chciały przyjmować polskich pracowników? Czy ktoś z Was wybiera się w najbliższym czasie do Irlandii?