Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Irlandia wychodzi z kryzysu

Irlandia wychodzi z kryzysu

Na początku tygodnia otrzymaliśmy informację, iż Irlandia powoli wychodzi z kryzysu gospodarczego. Przypomnijmy, że nie tak dawno mieszkańcy Irlandii obawiali się tego jak będzie wyglądało ich codzienne życie, po fali zmian wprowadzanych przez rząd.

Początek roku był dla Irlandczyków trudnym momentem. Podatki podwyższone o dwa punkty procentowe, droższa żywność, produkty i usługi dość mocno dały się we znaki wszystkim, którzy przebywali na Wyspie.

Gospodarka pogrążona w kryzysie nie wytrzymywała naporu, a wraz z tym pogarszał się komfort życia i warunki pracy w Irlandii. Coraz więcej imigrantów zaczęło masowo wyjeżdżać do innych krajów, lub wracać do swoich ojczyzn.

Na szczęście statystyki pokazują, że w lutym tego roku i z początkiem marca, gospodarka Irlandii zaczyna się ożywiać. Być może nie jest to tylko chwilowa radość, gdyż jak spekulują analitycy i informują różne instytucje, w Irlandii zaczyna przybywać miejsc pracy, zaczyna się powoli wszystko rozwijać i póki co widać zyski w wielu sektorach.

Czy to sprawi, że do Irlandii zaczną znowu wyjeżdżać obywatele Europy Środkowo-Wschodniej? Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu to Polacy stanowili największą grupę imigracyjną w Irlandii.