Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.3

Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.3

W cyklu artykułów prezentujemy najchętniej wybierane przez Polaków miejsca podróży za pracą. Wśród nich, poza Holandią czy Belgią znalazły się również bardziej egzotyczne kraje, takie jak Egipt czy Grecja. Gdzie jeszcze poszukiwani są polscy pracownicy? W jakich krajach w Europie mogą liczyć na zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie?

Luksemburg

W tym kraju bezrobocie jest na bardzo niskim poziomie, ale pracę znajdą tu nieliczni. Poszukiwani w Luksemburgu są przede wszystkim wysokiej klasy specjaliści, personel pomocniczy do pracy w instytucjach unijnych, a także ogrodnicy.

Niemcy

Od maja 2011 roku do pracy za zachodnią granicę udaje się rekordowa liczba Polaków. Obecnie niemieccy pracodawcy poszukują osób wykształconych w wieku od 25-40 lat do pracy na stanowiskach fachowców, w tym informatyków i inżynierów. Ponadto znajdą tu zatrudnienie osoby do prac sezonowych – w charakterze opieki nad osobami starszymi, jak i w rolnictwie.

Portugalia

W Portugalii można liczyć na wolne zawody w charakterze pracy na stanowisku sklepikarza, sprzątaczki, pomocnika kucharza, animatora czasu wolnego, budowlańca czy też kuriera. Co istotne, nie we wszystkich z tych zawodów wymagana jest znajomość języka obcego.

Szwecja

W Szwecji potrzebni są lekarze i pielęgniarki, a także mechanicy samochodowi, spawacze, fryzjerzy czy kucharze. Polacy chętnie decydują się również na zakładanie własnych firm w tym kraju lub na wyjazdy do pracy sezonowej, głównie przy zbiorach owoców.

Wielka Brytania

Wielka Brytania otwarła swój rynek pracy dla Polaków już 1 maja 2004 roku. Obecnie, nieco mniej zadowolony rząd w związku z ogromnym napływem imigrantów do ich kraju nie jest aż tak przychylny obcokrajowcom, przy czym sami imigranci nadal wybierają UK jako najlepsze miejsce na perspektywy na przyszłość. Najczęściej poszukiwanymi profesjami w tym kraju są niewykwalifikowani pracownicy potrzebni do pracy na plantacjach i farmach, pracownicy restauracji, hoteli, barów, stacji benzynowych, ale również personel medyczny czy też inżynierowie.

Włochy

Mimo dość wysokiego bezrobocia, ostatnio pojawia się coraz więcej ofert pracy we Włoszech w branży gastronomicznej. W kraju tym dużą szansę na zatrudnienie mają także pielęgniarki i opiekunki.
A wy – gdzie najchętniej wyruszylibyście za pracą, w poszukiwaniu przygody swojego życia?