Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.2

Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.2

Rosnąca popularność wyjazdów za granicę za pracą sprawia, że w całej Europie Polacy szukają swojego miejsca zatrudnienia. Tym samym liczą oni już nie tylko na to, aby dobrze zarobić w USA czy w Wielkiej Brytanii, ale wyznaczają kolejne kierunki swoich podróży zarobkowych. Gdzie najchętniej wyjeżdżają Polacy?

Francja

Ten kraj czeka na pracowników do przemysłu metalurgicznego i stoczniowego oraz w telekomunikacji czy też w bankowości. Często poszukiwani są również cudzoziemcy do opieki nad starszymi ludźmi, a także w gastronomii na stanowiskach pomocy kuchennych, czy też kelnerów. Wśród prac sezonowych zatrudniane są osoby do winobrania oraz zbioru owoców, a także uprawy warzyw.

W Belgii, na Cyprze, a może w Finlandii? Czy emigracja do tych krajów nadal się opłaca? Czytaj w artykule: Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.1

Grecja

Z uwagi na wysokie bezrobocie, pracy w Grecji poszukuje coraz mniej Polaków. Jednak niektóre polskie agencje pracy oferują zatrudnienie sezonowe, zaraz po załatwieniu wszelkich formalności w naszym kraju. Są to zazwyczaj prace przy zbiorze owoców oraz w obsłudze turystycznej. Szansę na stałe zatrudnienie w Grecji mają obecnie z kolei architekci i inżynierowie budowlani.

Hiszpania

Podobnie jak w Grecji, dziś o pracę w tym kraju trudno. Można jednak postarać się o zatrudnienie sezonowe lub na własną rękę szukać hiszpańskiego pracodawcy. W jakich branżach mamy szansę na podjęcie pracy w tym kraju? Będzie to przede wszystkim budownictwo, gastronomia, handel, rolnictwo, transport i opieka nad osobami starszymi.

Holandia

Obecnie najliczniejszą grupę imigrantów w Holandii stanowią Polacy, znajdując zatrudnienie praktycznie we wszystkich branżach w tym kraju. Na pracę w Królestwie Niderlandów mogą z pewnością liczyć wykwalifikowani pracownicy branży elektronicznej i informatycznej, pracownicy służby zdrowia oraz pracownicy sezonowi (rolnictwo, ogrodnictwo) oraz osoby zatrudniane do opieki nad osobami starszymi i dziećmi.

Irlandia

Powoli wraca trend poszukiwania zatrudnienia w tym kraju, póki co przez osoby znające dobrze język angielski. Znajdą oni zatrudnienie na stanowiskach informatyków, architektów, inżynierów, robotników budowlanych, itp., a także w służbie zdrowia oraz do opieki nad dziećmi i osobami starszymi.

Chcesz poznać więcej krajów, do których najchętniej za pracą wyjeżdżają Polacy? Czytaj kolejną część artykułu, czyli: Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.3