Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.1

Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.1

Z roku na rok coraz więcej Polaków szuka swojego miejsca za granicą. Wyjeżdżamy na studia i do pracy, w poszukiwaniu przygód i chęci zapewnienia sobie bezpiecznego i dostatniego życia.Gdzie obecnie ciągnie naszych rodaków? Jakie kierunki emigracji są w 2014 roku na topie? Kogo szukają do pracy zagraniczni pracodawcy i jak to jest z bezrobociem poza Polską? Czy emigracja nadal będzie się opłacać?

Legalna praca za granicą jest bardzo często powodem emigracji naszych rodaków. Gdzie obecnie wyjeżdżają za pracą Polacy? Sprawdźcie nasze zestawienie!

Belgia

Bez większego problemu nasi rodacy uzyskują tu zezwolenie na pracę w polskich lub zagranicznych firmach, których z uwagi na korzystne przepisy jest w Belgii bardzo dużo. Jednak sami belgijscy pracodawcy z uwagi na dość spore bezrobocie, do pracy częściej zatrudniają swoich, niż naszych rodaków.

Cypr

Ten kraj nie tylko nie przewiduje ograniczeń, jeśli chodzi o napływ pracowników z Polski, ale nawet sam ich aktywnie rekrutuje. Pracę na Cyprze najłatwiej znaleźć za pośrednictwem polskich firm zajmujących się rekrutacją w naszym kraju. Najbardziej poszukiwani są pracownicy z branży gastronomicznej, budowlanej i turystycznej.

Dania

W tym kraju wysokie zarobki zachęcają naszych rodaków do szukania zatrudnienia. Największe szanse na pracę mają wysoko wykwalifikowani specjaliści, w tym znający komunikatywnie język angielski i duński. Poszukiwani są tutaj pracownicy służby zdrowia, ale również opieki społecznej oraz kucharze i kelnerzy.

Finlandia

Finowie poszukują wysoko wykwalifikowanych pracowników z branży IT oraz osób do pracy sezonowej na farmach i przy zbiorach truskawek. Często zdarza się również tak, że prace sezonowe i tymczasowe pozwalają „wyłapać” pracodawcom fachowców i zaoferować im umowę na stałe w tym kraju.

Gdzie jeszcze Polacy szukają zatrudnienia w Europie? O miejscach najchętniej wybieranych przez naszych rodaków czytaj więcej w artykule: Irlandia, Portugalia, a może Cypr? Gdzie za pracą? – cz.2.